Tekstiilidisaini tudengid disainisid Tallinna Lastehaiglale liitpuudega laste õppe- ja teraapiavahendid

Sirp

Eile, 19.jaanuaril anti Tallinna Lastehaigla Toetusfondile üle Eesti Kunstiakadeemia tekstiilidisaini osakonna üliõpilaste väljatöötatud õppe- ja teraapiavahendid liitpuudega lastele. Lastehaigla Toetusfond on panustanud projekti tasudes teraapiavahenditele kulunud materjalide maksumuse.

Eesti Kunstiakadeemias toimunud kursuse “Interaktiivne õppevahend” eesmärgiks oli välja arendada õppetööd toetavaid meeli stimuleerivaid õppe- ja teraapiavahendeid liitpuudega lastele, kasutades uudseid tekstiilimaterjale ja lahendusi. Ideede arendamisel tugineti teoreetilistele teadmistele, uuringule ja õppetöö käigus tehtud vaatlustele. Õppevahendeid luues on arvestatud, et kognitiivsete oskuste arendamine on tihedas seoses motoorika ning sotsiaalsete, kommunikatiivsete ja igapäevaoskuste arendamisega.

Kursuse tulemusena valmis seitse uudset õppe- ja teraapiavahendit, mis moodustavad ühtse komplekti. Seda  on võimalik kasutada nii ühes ruumis, kui ka eraldi teraapiaruumides. Õppevahendite sihtgrupp ei piirdu üksnes intellekti- ja liitpuudega lastega, neid saavad kasutada ka tavapärase arenguga lapsed.

Prototüübid anti üle Tallinna Lastehaigla Toetusfondile, et Tallinna Lastehaigla taastusravi osakonna spetsialistid neid edaspidi oma töös kasutaksid ning tagasisidet annaksid. Nii saab loodetavasti mõnest prototüübist ka tõeline toode.

Kursusel osalesid: Imbi Ilves, Liisa Aid, Tanja Kuusik, Stella Kalkun, Kristel Laurits, Inna Beinar ja Luise Wonneberger.

Kursust juhendasid: Jana Kadastik (TLÜ) ja Kärt Ojavee (EKA).

Tekstiilidisaini osakond tänab: Eesti Kunstiakadeemia, Tallinna Ülikool, Tallinna 1. Internaatkool(Tallinna Tondi Põhikool), Recticel OÜ, Talis Bachmann (TÜ), Birgit Kaasik (TLH), Inga Allikmäe (TLH).

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht