Teaduse populariseerimise kursused (IV) ‒ KOLME MINUTI LOENGUTE KONKURSS 2019

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

EELINFO
Eesti teaduste akadeemia korraldab 2019. aasta alguses neljandat korda kolme minuti pikkuste loengute konkursi Eesti avalik-õiguslike ülikoolide ja teadusasutuste doktorantidele ning noorteadlastele.

UUS AEG. Pisut oleme nihutanud konkursi toimumise aega sügisest uue aasta algusesse, et ülikoolide ja teadusasutuste sisesteks koolitusteks ning eelkonkurssideks oleks rohkem aega. Konkursi pidulik finaal-galaõhtu toimub teaduste akadeemia saalis (Kohtu tn 6 Toompeal) jaanuaris-veebruaris 2019 (täpsustub). Paar nädalat enne galaõhtut ootame ülikoolidelt ja teadusasutustelt finalistide nimekirju koos lisainfoga (kõik vajaliku täpsustame sügisel).

UUS FORMAAT. Tavapäraselt valib žürii galaõhtul finalistide hulgast välja võiduloengud (arv täpsustub), kuid muutunud on telesse jõudvate klippide formaat. Seekord luuakse võiduloengutest koostöös professionaalidest koosneva (tele)meeskonnaga hoopis 3 minuti pikkused teadusfilmid, mis jõuavad ETV televaatajateni (veel on kooskõlastamisel, kas Terevisiooni raames ning ülevaatena ka Ringvaates). Televaatajad saavad lühikeste teadusfilmide hulgast valida välja ning hääletada oma lemmiku poolt. Eeldatav tele-eeter on aprillis 2019.

KOOLITUSED. Sügisel täpsustame ka seda, kas lisaks ülikoolide ja teadusasutuste sisestele koolitustele oleks vajalik korraldada eraldi akadeemiapoolseid teaduse populariseerimise kursuseid või intensiivpäevi, kus noorteadlased kohtuksid vahetult nii tippteadlastega kui ka professionaalsete teaduskommunikaatoritega, et siis üheskoos sügavuti keskenduda teaduse populariseerimise olulistesse iseärasustesse kaasaegses maailmas.

UUS KOGUMIK. Koostöös Argo kirjastuse, ERR-i ja teaduste akadeemiaga on koostamisel uus kogumik “Teadus kolme minutiga II”, mille ilmumisajaks on plaanitud 2019. aasta mai.

Septembrikuu jooksul võtavad akadeemiapoolsed koordinaatorid koostööpartneritega ühendust, et leppida kokku praktilistes ettevalmistustes ja kooskõlastada konkursi tähtajad ja tingimused ning kõik muu vajalik.

KONKURSI KURAATOR:
Eesti Teaduste Akadeemia
Kohtu 6, 10130 TALLINN
akadeemia@akadeemia.ee
+372 644 2129

KONTAKTISIKUD:
Piret Suurväli
piret.suurvali@akadeemia.ee
+372 504 8219

Ebe Pilt
ebe.pilt@akadeemia.ee
+372 52 757 88

PARTNER:
Eesti Rahvusringhääling

TOETAJAD:
TeaMe+ ja Euroopa Liidu
regionaalarengu fond

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht