Tartu ülikooli loodusmuuseumis algab remont

Sirp

Tartu ülikooli loodusmuuseumis saab kuni 29. aprillini uudistada vana ajaloolist ekspositsiooni, millega koos on üles kasvanud mitu põlvkonda loodushuvilisi. Pärast seda sulgeb muuseum remondiks uksed. Uue ekspositsiooni valmimine on kavandatud 2013. aasta suveks.

Tartu ülikooli loodusmuuseum on Eesti vanim muuseum, mis asutati 1802. aastal.  Tänase geoloogiamuuseumi vitriinid ja ekspositsiooni ülesehitus pärinevad muuseumi algusaegadest ning zooloogiamuuseumi ekspositsioon  on püsinud muutumatuna enam kui 40 aastat. Mälestus vanast ekspositsioonist talletatakse fotodele ja filmile.

TÜ loodusmuuseumi projektijuhi Reet Mägi sõnul luuakse ekspositsiooni uuendamisega tänapäevased tingimused  loodus- ja keskkonnahariduses täiend- ja huvihariduse pakkumiseks. “Viimastel aastatel on loodusmuuseumi ekspositsiooni ja haridusprogramme külastanud aastas ligi 19 000 inimest. Uuendusprojekti eesmärk on suurendada muuseumi pakutava keskkonnahariduse kvaliteeti ja kättesaadavust,” ütles Mägi.

Uuendamise ajal jätkab  muuseum nii õpilastele, õpetajatele kui loodushuvilistele suunatud haridustegevust varasemas mahus, keskendudes ekskursioonidele, õuesõppele, õppelaagritele, külalisesinemistele, haridusprogrammidele, ringitööle ajutises õppeklassis ning tellimisel koolides. Osa praegusel püsinäitusel olevaid kogusid eksponeeritakse ajutiselt koostööpartnerite juures. Näiteks saab imetajate luustikke näha varsti AHHAA keskuses. Samuti jätkub muuseumi teadus- ja arendustegevus.

Muu hulgas teeb muuseum aktiivset rahvusvahelist koostööd elurikkuse andmebaaside arendamisel ning koordineerib Eesti teaduse teekaardi projekti NATARC, mille eesmärk on parandada Eesti loodusteaduslike kogude hoiutingimusi ja arendada nendega seotud infosüsteeme.

Lisaks kohapeal toimuvale tegevusele on kavas suurendada virtuaaltoel pakutavat loodusõpet. Uue ekspositsiooni kavandamisse on kaasatud üle 30 asjatundja üle Eesti, kelle hulgas on teadlasi, muuseumitöötajaid, arhitekte ning muude valdkondade spetsialiste.

TÜ loodusmuuseumi ekspositsiooni ja õpikeskkonna uuendamist rahastatakse Euroopa regionaalarengu fondist keskkonnahariduse infrastruktuuri arendamise meetmest, mille rakendusüksus on SA keskkonnainvesteeringute keskus.

Projekti eelarve on veidi üle 2 miljoni euro, sellest kümnendiku moodustab Tartu ülikooli kaasrahastus.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht