Tartu lastekirjanduse auhinna esimene laureaat on Kairi Look

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Raamatu ja roosi päeval, 23. aprillil kuulutati Tartu Mänguasjamuuseumi Teatri Kodus välja Tartu lastekirjanduse auhinna (Lapsepõlve auhind) esimene laureaat. Auhinna võitis Kairi Look raamatuga “Peeter, sõpradele Peetrike”, mille andis välja kirjastus Tänapäev. Auhinnale kandideerisid 2014. aastal ilmunud laste- ja noorsooraamatute autorid.
Kairi Look (sünd 1983) andis  väikestele lugejatele endast teada 2012. aastal raamatuga “Leemuripoeg Ville teeb sääred”. Eriliselt edukaks osutus noorele autorile 2014. aasta: raamat “Lennujaama lutikad ei anna alla” võitis lastejutuvõistluse “Minu esimene raamat” ja oli nomineeritud Eesti Kultuurkapitali lastekirjanduse aastaauhinnale ning tema seni kolmas raamat “Peeter, sõpradele Peetrike” sai nüüd tartlaste tunnustuse.
Žürii tõi esile, et lapsepõlve auhinna võiduteos on lõbus ja krutskilik lugu, mis puhub elu sisse paarile pealtnäha tavalisele lasteaiapäevale. Raamatus tegutsevad nii ühiskonnas kui ka lastekirjanduses harvemini ette juhtuvad tegelased nagu üksikisa ja meessoost lasteaiakasvataja, kuid see mõjub loomulikult. Raamatus on piisavalt põnevust, ettearvamatust ja  ruumi edasi mõelda, mis kõik veel juhtuda võib.
“Peeter, sõpradele Peetrike” on  žürii arvates mõnus nii ettelugemiseks kui ka omaette veerimiseks. 2014. a ilmunud lastekirjanduses tõuseb teos esile oma tervikliku ja tempoka jutustuse poolest. Elina Sildre elurõõmsad illustratsioonid on raamatu jutustamislaadiga kenasti kooskõlas.
Tartu linna esmakordselt väljaantava auhinna nominendid olid Kairi Loogi kõrval Maris Sööt raamatuga “Isaga kahekesi” (Pegasus), Juhani Püttsepp raamatuga “Liulood” (Dolce Press), Piret Raud raamatuga “Mina, emme ja meie igasugused sõbrad” (Tänapäev), ning Indrek Kohv raamatuga “Koju” (Härra Tee ja proua Kohvi).
Lapsepõlve auhinda rahastab  Tartu linn, auhinna väljaandmist korraldab Tartu Linnaraamatukogu koos Mänguasjamuuseumiga. Viieliikmelisse žürii tööd juhtis Anti Saar ning žürii koosseisu kuulusid Marika Vares, Hanneleele Kaldmaa, Ädu Neemre linnaraamatukogust ja Marge Pärnits mänguasjamuuseumist. Anti Saare sõnul ei olnud züriil rangeid valikukriteeriume, aga püüti siiski silmas pidada, et auhinnale kandideerivad teosed kannaksid endas muuseumile ja raamatukogule kalleid väärtusi nagu hoolivus ja tähelepanelikkus, mängulisus, heas mõttes traditsioonilisus.

Žürii arvamust nomineeritud raamatutest saab lugeda linnaraamatukogu kirjandusveebi lugemissoovituste blogist https://lugemissoovitus.wordpress.com/2015/04/20/lapsepolve-auhinna-nominendid/

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht