Tallinna sadamaala arenduse arhitektuurikonkursi võitis Londoni arhitektuuribüroo

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

porto1Tallinna sadamaala rahvusvahelise arhitektuurikonkursi võitjaks kuulutati Londoni arhitektuuribüroo Chapman Taylor eesotsas arhitekt Tom Klingholziga, kelle projekti “1959” kohaselt kerkib 2018. aastaks kesklinna mereäärse promenaadi ning klaaskatusega sisetänavaga kaubandus- ja bürookompleks Porto Franco.
Porto Franco OÜ juhatuse liikme Aldo Daponi sõnul oli konkurss kõrgetasemeline ja võidutöö ideestik ning lahenduste läbimõeldus lubab projektiga kiiresti edasi liikuda. Žürii tõstis eraldi esile ka võistlustööd “Tectonic”, mille autoritega Eesti arhitektuuribüroost Kadarik & Tüür alustab arendaja samuti läbirääkimisi, et neid lõpp-projekti koostamisse kaasata.

Projekti kogumaksumus on ca 160 miljonit eurot.
porto

Porto Franco arhitektuurikonkursile laekus kokku 22 osavõtutaotlust, millest lõppvõistlusele pääses seitse arhitektuuribürood. Konkursi žürii liikme, Tallinna linna peaarhitekti Endrik Männi sõnul on võidutöö nii kaubanduskeskuse kui büroopindade osas funktsionaalse ning tugeva plaanilahendusega, vastates selles osas enim ette antud ülesandele. „Siiski seisab ees veel palju tööd, et olulises ja nõudlikus linnaehituslikus asukohas saavutada samaväärne ruumiline ja arhitektuurne kvaliteet,“ sõnas Mänd, rõhutades vajadust kavandada olulistele jalakäijate liikumissuundadele esinduslikud avalikult kasutatavad äritänavad, mis osaliselt võiksid kulgeda ka hoone sees.

porto2Porto Franco võidutöö autoriks on Londonis tegutsev rahvusvaheline arhitektuuribüroo Chapman Taylor, mis on üle maailma tuntud kui kaubanduskinnisvara lahenduste välja töötaja ja projekteerija. Lisainfot büroo kohta saab veebilehelt www.chapmantaylor.com.
Porto Franco aktsionärid on Eesti kapitalil põhinevad edukad ettevõtted, mis lisaks oma põhitegevusele on alustanud investeerimist pikaajalistesse ja Eesti majanduskeskkonnale lisandväärtust loovatesse projektidesse.
Lisateavet Porto Franco arenduse kohta saab veebilehelt www.portofranco.ee

 

Porto Franco arendusprojekti põhiandmed
Suurim Tallinna kesklinnas asuv kaubandus- ja bürookeskus üldpinnaga ca 160 000 m2, sealhulgas:
– Kaubanduskeskuse renditavad pinnad on kokku 40 000 m2
– Suurim kesklinna hüpermarket 6600 m2
– Kohvikud ja restoranid 4350 m2
– Gourmet-toidu müügiala 1000 m2
– Moekaubad 28 000 m2
Maa-alalune parkla kokku umbes 1250 autole
Bürookeskuse renditav pind ca 30 000 m2, kus hakkab töötama ligi 3000 inimest
Projekti koguinvesteering on ca 160 miljonit eurot
Kaubanduskeskuse valmimistähtaeg on november 2017, büroohoonetel jaanuar 2018

 

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht