Sotsiaalne tänav

R. V.

Eile algasid EKA arhitektuuri- ja Tallinna ülikooli linnakorralduse osakonna korraldatud VII urbanistika ja linnamaastiku päevad „Sotsiaalne tänav”. Päevad toovad kokku urbanistika, arhitektuuri, maastikuarhitektuuri, disaini ja inseneriteaduse rahvusvahelised eksperdid ja aktivistid ning sotsiaalse suunitlusega ettevõtjad. Loengud, töötoad, arutelud toimuvad  peamiselt Kanuti gildi saalis, paralleelsessioonid („Postkapitalistlik tänav”, „Kogukondade loomine”, „Kunsti pilgu läbi”, „Loovdisain”, „Lahedad tänavad”, „Sein”) EKA arhitektuuriosakonnas (mõlemad Pikk tänav 20). Eile avati galeriis East (Pikk tn 36) Ingrid Ruudi kureeritud näitus „Sotsiaalne tänav” („Social Street”), mis on avatud kuni 25. IV. Täna kell 10 jätkuvad Kanuti gildi saalis  loengud, EKA ja TLÜ tudengite töötuba, ekskursioonid. Kava vaata www.urbanistika. ee/news. Korraldusmeeskonda kuuluvad Katrin Koov, Panu Lehtovuori, Lilia del Rio, Jüri Soolep ja magistrandid.    

Katrin Koov, kas on olemas ka mittevõi asotsiaalset tänavat?

Tänavat, kust on elu jõuga välja aetud ning kuhu monofunktsionaalne transiidikoridor mitmekülgse ühisruumi asemele kujundatud, võib küll asotsiaalseks nimetada. Tänav on linna nägu, tema tervise indikaator.       

Miks korraldate VII urbanistika ja linnamaastiku päevad „Sotsiaalse tänava” deviisi all?

See nimetus oli ajendatud meie oma tänavate olukorrast, vajadusest suurema sotsiaalsuse, inimmõõtmelisuse ja aeglasema  tempo järele linnaruumis. Võiksime kasutada ka terminit „avalik ruum”, aga see jääb liiga üldiseks. Soovime lähemalt uurida inimeste suhteid ja tegevust, mis panevad tänavad elama. „Sotsiaalsus” tähendab võimalust suhelda ja ennast väljendada. Linnad on koduks järjest suuremale osale inimkonnast, tänavad on kodukoha identiteedi osa. Tänavaid on igasuguseid, see on rikkalik uurimisvaldkond,  mida tõestab ka meile saadetud ettekannete kokkuvõtete arv ja sisu. Ilmselgelt on see oluline teema ka väljaspool Tallinna ja Eestit, sest konverentsi vastu oli erakordselt suur huvi üle kogu maailma. Kahju ainult, et loodus otsustas just nüüd oma korrektiivid teha: konverents saab toimuda vaid pooles mahus, sest lennuliikluse puudulikkuse tõttu ei saa paljud konverentsil osalejad kohale tulla (vt  kava). Loodame korraldada ürituse täies mahus uuesti augustis.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht