Selgusid Tallinna balleti- ja muusikakoolide ühishoone rahvusvahelise arhitektuurivõistluse võitjad

M. M.

6. juunil kuulutas Riigi Kinnisvara AS koostöös Eesti Arhitektide Liidu ning Haridus- ja Teadusministeeriumiga välja Tallinna Muusikakeskkooli, Tallinna Balletikooli ja Georg Otsa nimelise Muusikakooli uue ühise haldushoone rahvusvahelise arhitektuurivõistluse võidutööde autorid. Eestlastel seekord jälle õnne ei olnud, esikoha ja 25 564,66 eurot napsas Austria arhitektuuribüroo Atelier Thomas Pucher ZT GmbH (Thomas Pucher, Erich Ranegger, Robert Lamprecht, Jan Schrader, Elisabeth Weber), kes pole Eestis mitte tundmatu tegija. Nimetatud büroo pälvis juba 2005. aastal ERM i võistlusel Tartus III koha, sellele järgnes veel kaks võitu Tartus: 2007.  aastal Jõekääru elamuala konkursil (üks maja ka valmis ehitatud) ja 2008. aastal pärmivabriku ala planeerimisvõistlusel. Büroo on edu saavutanud rahvusvahelistel jõukatsumistel ka mujal, hiljuti võideti Varssavi sümfooniaorkestri maja võistlus Poolas. 

      

Esikohatöö märgusõna „Vaikuse aed” all valis žürii välja hääletuse tulemusena, mis viitab sellele, et valijate seas puudus konsensus. Nii mõnigi žüriiliige pidas parimaks II preemia ja 15 977,91 eurot pälvinud tööd märgusõnaga „Octopus”, mille taga on Arhitektuuribüroo Emil Urbel (Andrus Mark, Emil Urbel,  Aleksandr Zverev). Kolmas koht ja 9 586,75 eurot läks võistlustööle „Pausid ja poosid”, autor Ninja Stuudio (Jaan Tiidemann, Tõnis Arjus, Eve Komp).   

18 200-ruutmeetrine koolide ühishoone  plaanitakse rajada Tallinnasse Pärnu mnt 57 / Liivalaia t 2a, Pärnu mnt 59 ja Pärnu mnt 61 kinnistutele. Selle tarvis korraldatud arhitektuurivõistlus oli kaheetapiline: I vooru saabus 31 ideekavandit, millest võistlustingimustele vastas 28 tööd. Rahvusvaheline žürii valis nende hulgast II vooru välja 10 paremat, mille autoritele anti võimalus tööd täiendada. Kuuele paremale garanteeriti ka ergutuspreemia 6 391,16 eurot, neljal väljavalitul oli võimalus  tasuta tööd jätkata, aga seda kasutas vaid kaks bürood. Seega laekus teise vooru kokku 8 tööd. Ideekonkursiga otsiti uuele hoonele sobivaimat arhitektuurset lahendust, mis hõlmab ala liikluskorralduse, haljastuse jms. Pikem lugu lõppenud arhitektuuri suursündmusest ilmub Sirbi järgmises numbris. Võistlustöödega saab tutvuda 15. juunist kuni 7. juulini näitusel Eesti Arhitektuurimuuseumis Rotermanni soolalaos. 

       

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht