Selgusid esimesed kolm Ene Mihkelsoni fondi stipendiumi saajat

21. oktoobrist kuni 5. detsembrini 2018 oli avatud esimene Tartu Kultuurkapitali juurde loodud Ene Mihkelsoni fondi stipendiumitaotluste voor. Konkursile laekus kuus tugevat taotlust, millest valiti välja kolm 700-eurose stipendiumi saajat.

Tartu Kultuurkapitali Ene Mihkelsoni fondi nõukogu koosseisus Hasso Krull, Marju Lauristin, Arne Merilai, Mart Velsker ja Aija Sakova, otsustas stipendiumid määrata Ene-Reet Soovikule, Henrik Sovale ja Marju Taukarile.

Nii Ene-Reet Sooviku kui ka Marju Taukari projektid soovivad tegeleda Ene Mihkelsoni luule analüüsiga. Sooviku projekt tööpealkirjaga „Küülikuaugust alla: Ene Mihkelsoni luule ruumid“ keskendub Mihkelsoni luuleilma tähenduslikule ruumilisusele. Marju Taukar plaanib koostöös Joosep Susiga analüüsida Mihkelsoni luulet digitaalhumanitaaria meetoditega. Henrik Sova eesmärgiks on Ene Mihkelsoni keelefilosoofiasse süvenemine.

Tartu Kultuurkapitali Ene Mihkelsoni fondi nõukogu esimehe Hasso Krulli sõnul ei olnud valiku langetamine sugugi kerge. „Kõik taotlused olid omanäolised ja tugevad. On suur rõõm, et Ene Mihkelsoni loominguga soovitakse tegeleda. Kõik, kelle uurimisideed ei olnud sel aastal võimalik toetada, on oodatud osalema konkursil järgmisel aastal.“

Ene Mihkelsoni fondi asutas Tartu Kultuurkapitali juurde 2018. aasta sügisel Ene Mihkelsoni Selts. Fondi eesmärk on edendada kirjaniku Ene Mihkelsoni loomingu uurimist ning temale omaste ideede ja väärtuste elavana hoidmist ning edasikandmist. Fondi algkapitaliks oli 10 000 eurot. Fondi võivad teha annetusi nii era- kui juriidilised isikud.

http://www.enemihkelsoniselts.ee/uudised/selgusid-esimesed-kolm-stipendiumisaajat

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht