Sadolini kunstipreemia pälvis Paul Kuimet

Reedel, 21. detsembril kuulutati Laitse Graniitvillas pidulikult välja Sadolini kunstipreemia laureaat, kelleks on Paul Kuimet. Vöitjale anti üle 5000 euro suurune preemia. Ulejäänud kandidaadid Merike Estna ja Sigrid Viir said kumbki 500 euro suuruse ergutuspreemia. 

Sadolini kunstipreemia on vanim erakapitalil pöhinev kunstipreemia Eestis, mida antakse välja 1996. aastast. Preemia eesmärk on väärtustada Eesti kunsti ühiskonna peegeldaja ja rikastajana ning ühtlasi hoida ja kasvatada Sadolini kunstikollektsiooni. 

Kunstipreemia lähtub ideest “värv kui kunst”, mis hölmab endas igaaastase kunstipreemia väljaandmist ning lisaväärtusena avalikkuse kunstiteadlikkuse töstmist. Ettevötte eesmärk on tunnustada kunsti avaliku ruumi loomuliku osana. Kunstipreemia tunnustab sealjuures enneköike kunstnikku kui loovat mötlejat ja ühiskonna rikastajat. Valik on subjektiivne ja söltumatu. Lisaks rahalisele preemiale aitab ettevöte kunstnikel oma loomingut esitleda Sadoliní kunstikalendri kaudu. 

Kunsti loomise meetodid muutuvad, uueneb maailm ja uuenevad suhtlemisviisid. Alates käesolevast aastast antakse uuendusmeelset Sadolini kunstipreemiat lootustandvale noorele nüüdiskunstnikule, kes on oma loomingus silma paistnud enneköike innovatiivuse ja huvitavate teemaarenduste ning tundliku värvi- ja materj alikasutusega. 

Vöidutöö valikuprintsiibiks on eelköige teose kontekstitundlikkus ja ajakohasus. Tegemist on nüüdiskunstipreemiaga, mis tutvustab noort tegijat ja motiveerib teda uutele julgetele lahendustele. 

Konkursil osalevad kolm nominenti valib oma eriala professionaalidest koosnev kolmeliikmeline žürii, mille koosseisu kuuluvad Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse kuraator Maria Arusoo, ajalehe Müürileht peatoimetaja Helen Tammemäe ja ajakirja KUNST.EE peatoimetaja Andreas Trossek. Meediumipöhjst piirangut ei ole ning vördselt käsitletakse fotot, videot, maali, joonistust, skulptuuri ja installatiivseid teoseid. Vöitja otsustatakse koos Sadoliní kaubamärki esindava Akzo Nobel Baltics AS esindajatega. 

Sadolini nüüdiskunsti preemiafondiks on 6000 eurot – laureaadiks valitud kunstnikule 5000 eurot ja nominentidele 500 eurot. Preemia antakse välja kord aastas enne jöule.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht