Rundum Showcase: Manifesta

Rundum artist-run space esitleb Manifesta 10 paralleelprogrammi raames oma Showcase´i kontseptsiooni, avades viis isikunäitust Peterburi linnaruumis. Kunstnikeks on Rundumi eestvedajad Mari-Leen Kiipli, Kulla Laas, Aap Tepper, Mari Volens ja Kristina Õllek. Rundum Showcase: Manifesta avatakse reedel, 27. juunil kell 19 Peterburis Taiga loomelinnaku välisfassaadil (2 Moshkov Pereulok).

Showcase’i formaat lubab mängida alternatiivsemate kunsti eksponeerimise viisidega ning väljuda galerii- või muuseumikesksest näituseformaadist, mis haakub ka selle aasta Manifesta biennaali teemaga. Rundum Showcase: Manifesta lähtub Manifesta 10 spetsiifilisest kontekstist, asukohaga Peterburi linnas, tõstatades küsimusi nii muuseumi ja näituseruumide endi, kui ka klassikalise ja kaasaegse kunsti suhestumiste teemadel. 
Showcase on Rundumi poolt kunstnike kasutusse antud vitriinkapist näitusepind, mis on seni liikunud Eestis ringi nii asukoha kui ka vastutava kunstniku mõttes (alates 2013. aasta novembrist on Showcase’is oma töid eksponeerinud Viktor Gurov, Ahti Sepsivart, Ott Pilipenko, Sander Põldsaar ja Kristel Maamägi). Varem Tšehhi kunstirühmitusele PAS (Production of Contemporary Activities) kuulunud kapp toimib alternatiivse projektipinnana, mis pakub võimalust katsetada teistsuguste kunsti eksponeerimise viisidega, suhestudes erinevate sotsiaalsete keskkondade ning avaliku ruumi hõivamise temaatikaga. Manifesta 10 paralleelprogramis osalemiseks valmis viis uut Showcase’i, mille projekteeris Sander Paljak. 
Rundum Showcase: Manifesta jääb avatuks 28. juulini.

http://www.paralleleventsm10.ru

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht