Risto Joost on Tallinna Filharmoonia kunstiline juht

Tallinna Filharmoonia kunstilise juhi kohale valiti Tallinna Kammerorkestri peadirigent Risto Joost. Tallinna Filharmoonia korraldab Tallinna Kammerorkestri tegevust, Birgitta festivali ja kontserdihooaega Mustpeade majas.
Tallinna Filharmoonia loomenõukogu liikme Juhan Paadami sõnul on Risto Joostil olemas kõik eeldused loometegevuse mõtestamisel ja organisatsiooni kunstilisel suunamisel. „Risto säravad loomingulised ideed, hea maitse, energilisus, väsimatu töötahe ja nõudlikkus nii enese kui kolleegide suhtes on olulised isikuomadused Tallinna Filharmoonia juhtimisel ja, mis eriti oluline, Birgitta festivali kujundamisel veelgi omanäolisemaks ja unikaalsemaks muusikateatri sündmuseks,” iseloomustab Paadam uut kunstilist juhti.
Risto Joost peab oluliseks oma eelkäija, maestro Eri Klasi, loodud kunstilise kvaliteedi hoidmist ning selle edasi arendamist. „Kohe lõppev kolmas hooaeg Tallinna Kammerorkestri peadirigendina on mulle andnud hea ülevaate, millises kunstilises suunas Tallinna Filharmoonia liikuda võiks,” ütleb Joost. „Tallinna Filharmoonia tegevus peaks kindlasti leidma ka rahvusvahelisel tasandil enam kõlapinda eelkõige seoses Tallinna Kammerorkestri ja Birgitta festivali kunstiliste eesmärkide elluviimisega,” kirjeldab ta suuremaid plaane kunstilise juhina.
Risto Joosti esimene ülesastumine kunstilise juhina on hooaja lõppkontserdil 7. mail „Mozartfesti” raames. Õhtu esimene osa – Tallinna Kammerorkestri kontsert on Mustpeade maja Valges saalis ja teine osa – „Mozartfest.Remix” Vaba Laval, kus Mozarti muusika kõlab värskelt ja rabavalt. „Mozarti muusikat töötleb elektrooniliselt Tiit Kikas, kavas on sellised hitid nagu Öökuninganna aaria ooperist „Võluflööt“ ja Komtuuri stseen ooperist „Don Giovanni“. Keskööl astub lavale oma muusikat mängima noor ja andeks elektroonilise muusika kunstnik Sander Mölder,“ tutvustab Joost õhtu kava.
Risto Joost on õppinud orkestri ja koori dirigeerimist ning laulmist Eesti muusika- ja teatriakadeemias, täiendanud end Viini muusika- ja kaunite kunstide ülikoolis ning lõpetanud orkestri dirigeerimise magistrantuuri Stockholmi kuninglikus muusikakõrgkoolis professor Jorma Panula klassis. Mitmete auhindadega pärjatud Joost on olnud Tallinna Kammerorkestri peadirigent aastast 2013 ning juhatanud mitmeid rahvusvaheliselt tunnustatud orkestreid. 2015. aastast on ta ühtlasi Leipzigis tegutseva MDR Rundfunkchori kunstiline juht.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht