Rein Rannapi uudisteose „Concerto in Rock” maailmaesiettekanne „Talvejazzil“

„Talvejazzi“ suurkontsert helilooja Rein Rannapi uudisteosega on 10. märtsil Vene Kultuurikeskuses, kus kõlavad varajased Ruja laulud ja seni autori viimane töö rokkmuusika vallas – maailmaesiettekandele tulev „Concerto in Rock”. Lisaks maestrole on laval Kristjan Kannukene, rokkansambel, sümfooniaorkester, bigbänd ja koor.
Kuulsate rokkansamblite ja sümfooniaorkestrite koostööst on näiteid küllaga, üks esimesi katseid ühendada rokkbändi ja sümfooniaorkestri võlusid pärineb aastast 1969 ansamblilt Deep Purple, mis inspireeris omal ajal Rannapit: „Kuigi vaimustusin nende „Rock Concerto’st” tookord väga, jäid nad sel ahvatleval rajal siiski minu arvates poolele teele pidama. Kogu elu olen tahtnud proovida, kas on võimalik saavutada ühtlasem, seotum tulemus. Helikeel on mu „Concerto in Rock’is” nn klassikaline rokk, nagu oli valitsevaks sel ajal, kui kirjutasin oma esimesed lood Rujale, ja mis püsib elus, kõigi muude stiilide kõrval, tänini.“
„Concerto in Rock” on kirjutatud klassikalises kolmeosalises instrumentaalkontserdi vormis. Teoses soleerivad autor ja rokkansambel koosseisus Pent Järve, Siim Usin ja Borka. Otsa-kooli sümfooniaorkestrit juhatab noor talendikas dirigent Kaspar Mänd. Orkester kõlab traditsiooniliselt, kuid on ka eksperimente, näiteks loevad kõik mängijad ette netikommentaare.
Autoriõhtu teine osa annab aimu Nõukogude hiigelimpeeriumi esimestest põranda-alustest katsetest luua sõltumatut rokkmuusikat. See osa kujutab endast sümboolselt ühte ansambel Ruja paljudest ärakeelatud esinemistest seitsmekümnendate aastate alguses. Ruja repertuaar koosnes tollal vaid Rannapi lauludest, põhiliselt Jüri Üdi/Juhan Viidingu sõnadele. Kui osa neist lauludest on tänapäeval huvilistele kättesaadavad omaaegsete salvestistena, siis mitmed laulud kõlavad sel kontserdil esmakordselt üle 40 aasta.
Ruja laule esitab viimasest superstaari-saatest tuntuks saanud Kristjan Kannukene, kelles Rannap näeb head koostööpartnerit, eeskätt just oma tõsisemate rokklaulude esitamiseks. Helilooja ütleb noore artisti kohta: „Kristjan on väga sarnane muusikutele, keda ma kutsusin kokku Ruja algkoosseisu: meid iseloomustas klassikalise muusika tagapõhi, idealism ja vaimsus, ennastunustav sukeldumine muusikasse; lisaks on Kristjan praegu just samas vanuses, kui olin mina neid tänaseid laule kirjutades.“
Kontserdil saavad kokku Rein Rannapi viimane teos rokkstiilis ja esimeste seas kirjutatud laulud rokkansamblile.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht