Reedel auhinnatakse seitsmendat korda parimaid teaduse populariseerijaid

Reedel, 16. novembril algusega kell 16.30 antakse Tallinna Ülikooli Terra õppehoone aulas üle Eesti teaduse populariseerimise auhinnad. Auhinnad antakse üle 15.-16. novembril toimuval teadusmeedia konverentsil „Teadushimuline meedia“, mida korraldavad koostöös Eesti Rahvusringhääling ja Eesti Teadusagentuur.

Eesti teaduse populariseerimise auhind on igal aastal välja antav riiklik auhind, millega tunnustatakse parimaid teaduse populariseerijaid Eestis. Auhinda rahastab Haridus- ja Teadusministeerium ning seda annavad koostöös välja Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Teaduste Akadeemia ja Eesti Teadusagentuur. Tänavu antakse auhindu välja seitsmendat korda.

2012. aasta konkursi preemiafond on 21 500 eurot ning auhinnad antakse üle kuues kategoorias.  Auhinnatakse teaduse ja tehnoloogia populariseerimist audio-visuaalse ja elektroonilise meedia ja   trükisõna abil, tegevuste või tegevuste sarjade kaudu; parimat uut algatust ning parimat teaduse populariseerijat, olgu selleks siis teadlane, ajakirjanik, õpetaja või keegi teine.

Kuuendaks auhinnakategooriaks on elutööpreemia, mis kannab esmakordselt Tiiu Silla nime.

Elutööpreemia võitja saab 6500 eurot ning Stanislav Netchvolodovi skulptuuri „Möbiuse leht“ . Viies ülejäänud kategoorias on peapreemia suuruseks 2500 ja II preemia suuruseks 500 eurot. Lisaks antakse sel aastal välja kolm Haridus- ja Teadusministeeriumi tänukirja. Kõik laureaadid saavad õiguse kasutada  märki „Tunnustatud teaduse populariseerija“.

Konkursile esitati tänavu kokku 47 kandidaati, neist enim tegevuste ja tegevuste sarjade kategooriates. Auhinna annavad üle HTMi teadusosakonna asejuhataja Taivo Raud ning konkursi hindamiskomisjoni esimees akadeemik Enn Tõugu.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht