Rahvusraamatukogu avas ajalehtede portaali

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Rahvusraamatukogu avas ajalehtede portaali DIGARi Eesti ajalehed (dea.digar.ee), mis pakub otsitavaid täistekste Eesti ja väliseesti ajalehtedest alates nende ilmumisest. Täielikult jõutakse selle eesmärgini 2015. aasta lõpuks, esialgu puuduvad lehed aastatest 1944–2013 ning tegeletakse selle perioodi sisu lisamisega. Värsked lehed on portaalist leitavad hiljemalt ilmumisele järgneval tööpäeval, kuid nende täistekstid avaldatakse vastavalt väljaandjate nõusolekule.
Praegu leiab portaalist 85 ajalehte – üle 100 000 lehekülje, mis on ilmunud enne 1944. aastat, ning alates 1. jaanuarist 2014 ilmunud lehed. Portaalist tehakse kättesaadavaks ka Rahvusraamatukogu koostööpartnerite, esmalt Tartu Ülikooli Raamatukogu ja Eesti Kirjandusmuuseumi digiteeritud ajalehed.
DIGAR on Eesti Rahvusraamatukogu loodud digitaalarhiiv, mis teeb kättesaadavaks Eesti seisukohalt olulised digiteeritud ja digitaalselt sündinud materjalid. Portaal DIGARi Eesti ajalehed loodi digitaalarhiivi ja andmebaasi „Digiteeritud Eesti ajalehed 1821-1944“ põhjal ning Europeana Newspapers projekti toel.
 Waba Maa, 6. oktoober 1919.

Waba Maa, 6. oktoober 1919.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht