Raamatu “Siberi kodu” esitlus

14. juunil, juuniküüditamise aastapäeval algusega kell 17 toimub Okupatsioonide Muuseumis pidulik tänuüritus küüditatute mälestuslugude kogumise konkursist osavõtjatele ja raamatu “Siberi kodu" esitlus.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

2013. aasta septembris algatas Okupatsioonide Muuseum koostöös Eesti Memento Liidu ja MTÜ-ga Siberi Lood peamiselt koolinoortele suunatud küüditatute mälestuslugude kogumise konkursi “Siberi kodu”. Konkursi tähtajaks, 24. veebruariks laekus 108 tööd, 129 inimese mälestustega. Žürii hindas töid järgmistes vanuseklassides: 5.–6. klass, 7.–9. klass, 10.–12. klass ning üldklass (koolitee lõpetanud).

Kõikidest konkursile saadetud mälestuslugudest on kokku pandud raamat “Siberi kodu”, mida esitletakse esmakordselt tänuüritusel 14. juunil. “Siberi kodu” lood jutustavad sellest, milline oli Siberisse küüditatud eestlase kodu, kuidas see erines kohalike kodudest, kes olid naabriteks ja uuteks mängukaaslasteks. Milline oli läbisaamine kohalikega, kuidas hoiti kokku ja peeti sidet lähedastega. Millised olid uued tööd ja tegemised, mis tuli ära õppida. Ja kuidas lõpuks koju, Eestisse tuldi.

14. juunil toimub konkursi võitjate autasustamine. Tänuüritusele on oodatud kõik mälestuslugude kirjapanijad, meenutajad ja juhendajad. Üritus on avalik. Müügil on raamat “Siberi kodu”.

Konkurss on jätk 2010/2011. aastal Eesti Memento Liidu korraldatud võistlusele, mille käigus koguti 69 mälestuslugu teemal “Küüditatute koolilood”. Töödest on koostatud raamat “Siberi karm kool”, mis on saadaval raamatupoodides.

Konkursi korraldajad: Okupatsioonide Muuseum, Eesti Memento Liit ja MTÜ Siberi Lood.
Lähemalt konkursist: www.siberilood.ee või www.okupatsioon.ee.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht