Pärnu nüüdismuusika päevadel uuritakse sõna ja muusika seoseid

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Tänavustel Pärnu nüüdismuusika päevadel uuritakse sõna ja muusika seoseid kolmest küljest: kirjutatud sõna ja muusika, ilmutatud sõna ja muusika ning kõneldud sõna ja muusika.
15. ja 16. jaanuaril kell 10 Pärnu Keskraamatukogus algaval sümpoosionil räägivad Helsingi ülikooli teadur Esa Lilja sõnatekstist klassikalises heavy rock’is, šveitsi uurija Martin Steinrück antiik-kreeka tekstide lausumise traditsioonidest, eesti uurija Janika Päll lauserütmist, muusikast ja sisutihedusest Pindarose lauludes, teoloog ja helilooja Mart Jaanson sõnatekstist Arvo Pärdi ja Rodolf Tobiase loomingus, kirjanik ja uurija Berk Vaher loitsimisest ja muusikast Alejo Carpentieri romaanis “Kaotatud rajad”, Jaan Malin ja Maris Valk-Falk häälutuse ideoloogilistest ja kognitiivsetest aspektidest ning Roomet Jakapi hääle väänutamise teooriast ja praktikast.
15. jaanuaril kell 19 on Pärnu Vanalinna Põhikooli saalis kontsert, kus kõlavad interpreetidele suunatud heliloomingu töötoas valminud teosed Repoo Ensemble’i liikmete Leonora Palu (flööt), Indrek Palu (viiul), Aare Tammesalu (tšello), Kristi Mühlingi (kannel), Jorma Tootsi (klaver) ja Andrus Kallastu (dirigent) esituses.
Pärnu nüüdismuusika päevad lõpetab 16. jaanuaril  kell 19 Pärnu Vanalinna Põhikooli saalis a perfoomens “Sõna ja muusika”, millest võtavad osa kõik PNP osalejad.
Pärnu nüüdismuusika päevad toimuvad Eesti Arnold Schönbergi Ühingu, Pärnu linna, Kultuurkapitali, Pärnu Keskraamatukogu, Pärnu Vanalinna Põhikooli ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koostöös. Kõigile üritustele on sissepääs tasuta.
Põhjalikum nfo: http://www.schoenberg.ee

 

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht