Noore kunstniku preemia Ulla Juskele, Kristi Kongile ja Eva Labotkinile

Sirp

Eesti Kunstiakadeemia noore kunstniku autasu pälvisid bakalaureuseastme skulptuurisuuna lõpetaja Ulla Juske ning kunstimagistri kraadi kaitsnud Eva Labotkin ja Kristi Kongi.  

Ulla Juske portfoolio puhul tõstis žürii (Karin Paulus ja Maarin Mürk ning Kaido Ole) esile tööde mitmekesisust, omanäolist lähenemist ja ideede väljapuhastatud vormistust.       

Magistritööde auhinnažürii (Tiina Abel, Kristina Norman, Andreas Trossek ja Jaan Elken) hindas Eva Labotkini viimaste aastate kohaspetsiifiliste tegevuskunstiteoste puhul kontekstitundlikkust ning strateegilist mõtlemist, Kristi Kongi maalide juures popkunsti taasaktualiseerimist postsovetlikus regioonis ning maalikunsti prioriteediks peetud värvihedonismi viimist reaalsele keskkondlikule igapäevaruumi tasandile.       

Noore kunstniku preemiat annab välja MTÜ Noor Kunst (Armin Kõomägi, Indrek Prants, Sven Mansberg ja Rene Kuulman) 2005. aastast ühele EKA vabade kunstide teaduskonna bakalaureusetaseme lõpetajale ja 2011. aastast EKA magistritaseme lõpetajale edasise professionaalse loomingulise tegevuse soodustamiseks. 

Preemiale kandideeris 21 maali, graafika, skulptuuri ja fotograafia suuna lõpetajat ning 17 maali, graafika, skulptuuri, joonistamise, tegevuskunsti, fotograafia ja animatsiooni magistrantuuri lõpetajat.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht