Narvas algasid lossipargi rekonstrueerimistööd
9. jaanuaril 2013 sõlmiti leping Narva lossipargi rekonstrueerimistööde teostamiseks ning 4. veebruaril paigaldati infostend lühiinfoga ehitustööde kohta, mida teostatakse projekti „Unikaalse Eesti-Vene kindluste ansambli kui ühtse turismitoote arendamine. II etapp. /EstRusFortTour-2“ raames. Projekti finantseeritakse Euroopa naabrus- ja partnerlusinstrumendi Eesti-Läti-Vene piiriülese koostöö programmist 2007-2013.
Leping lossipargi rekonstrueerimistööde teostamiseks sõlmiti Narva Muuseumi ja riigihanke võitnud firma Lemminkäinen Eesti AS vahel.
Tööde käigus heakorrastatakse lossipargi territoorium: eemaldatakse haiged puud, uuendatakse linnusesse viivad teed, restaureeritakse purskkaev, puhastatakse obelisk, istutatakse uusi puid ja põõsastikke, paigaldatakse kommunikatsioon (elekter, kanalisatsioon, veetorustik), uuendatakse valgustust, paigaldatakse pingid, prügikastid, viidad ja infostendid. Lossipargi rekonstruktsioon plaanitakse lõpetada oktoobriks 2013. Rekonstrueerimise protsess jäädvustatakse algust lõpuni videole, mille tulemusena valmib lühike videofilm lossipargi rekonstrueerimise ajaloost. Ehitustööde maksumus on 827 079 eurot koos käibemaksuga.
Projektide partnerid on Narva linna Arenduse ja Ökonoomika Amet ja Narva Muuseum (Eesti), Ivangorodi linna administratsioon (Venemaa). Assotsieeritud partnerid on: Muinsuskaitseamet, Ida-Viru Maavalitsus (Eesti), Leningradi oblasti kultuurikomitee, Kingisepa kultuuri-, spordi- ja noorsoopoliitika komitee ja Leningradi oblasti kultuuri riigiasutus „Muuseumi agentuur“ (Venemaa).
Projekti ühine eelarve on 1 824 564 eurot, sellest 10% on partnerite omafinantseering. Programmi toetus on 1 642 108 eurot. Narva partnerite eelarve projektis moodustab 906 098 eurot.
Eesti-Läti-Vene programmi strateegiline eesmärk on edendada ühiseid arendustegevusi regiooni konkurentsivõime parandamiseks, kasutades ära regiooni potentsiaali ja soodsat asukohta Euroopa Liidu ja Vene Föderatsiooni piiril. Programmi konkreetne eesmärk on muuta laiem piiriala elelustandardi ja investeerimiskliima parendamisele suunatud tegevustega selle elanikele kui ka ettevõtetele atraktiivseks kohaks.