Naistepäeval algab seitsmes Ladyfest

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Sel aastal keskendub feministlik kultuurifestival Ladyfest kogukondade kokkutoomisele ja innustamisele. Festival toimub 8.–12. III 2017 ja selle põhiprogrammi raames toimuvad kontserdid, peod, näitused, töötoad, loengud ja filmiõhtud, peamiselt kultuuriklubis Kelm, Ülase 12 sotsiaalkeskuses ja artist-run-space`is Kraam.
Esinejaid leidub nii Eestist kui välismaalt, saab näha rahvusvahelist kunsti ja kohtuda tegijatega Soomest, Saksamaalt, Valgevenest ja mujalt. Festivali näitusi saab näha ka peale põhiprogrammi lõppu kuni 19. märtsini.
Festival avatakse 8. märtsil endise mänguasjade tehase Polymer ruumes. Lisaks peole avaneb Tiina ja Mai Söödi näitus „Heli riided“.
9. märtsil avatakse Annika Haas näitus „Appi, kiilakas naine!“ Telliskivi Loomelinnakus.
10. märtsil kl 16 toimub Rahvusraamatukogus loeng 2 Ühe julge naise elust ja mõjukusest.Lilli Suburgi ajakiri „Linda“ 130““
Milline oli Suburgi kogemus kirjaniku, koolijuhi ja ajakirja omanikuna 19. sajandi teise poolel? Kuidas mõjutas Suburgi tegevus hilisemat naisliikumist Eestis? Evelin Tamme,  Rootsis resideeruva nais(soo)ajaloolase tähelepanu keskmes on Eesti lähiajaloo populariseerimine ja mitmekesine sisustamine.
Märtsis ja aprillis saab vaadata Tamme näitust „Naisliikumise juubeliaasta: Marie Reisik 130“ Okupatsioonide muuseumis Tallinnas.
Pärast loengut toimub koostöös Wikimedia Eestiga kirjutamise töötuba. Osalejatele tutvustatakse Vikipeedia artiklite kirjutamise põhitõdesid ja koos täiendatakse eesti naisliikumise teemalisi artikleid.
10. märtsi õhtupoolikul toimub Kelmis loeng „Sugu, seksuaalsus ja riik: lühike võimu ajalugu“, kus käsitletakse kodustamise ja kontrollimise vahendeid tänapäeva kapitalistlikul ja rahvuslikul biopoliitika ajastul.
Hiljem Kelmis näitavad Sveta ja Sasha lühikest videot MAKEOUTi toimkonnast, kõnelevad omaenda aktivistlikest kogemustest ja selgitavad konteksti, millesse nende tegevus Valgevenes paigutub.
11. märtsi õhtul näidatakse Sotsiaalkeskus Ülase12s kaht põnevat queer porn filmi – „Authority“’ ja „Tour de Pants“. Pärast filme toimub ka arutelu.
Ladyfest on omaalgatuslik festival, mida igal aastal veavad vabatahtlikud. Festivali eesmärgiks on tuua kokku inimesed, keda huvitab feminism, inimõigused, vähemuste hääled ja aktivistlik isetegemiserõõm. Siin saab kohtuda vanade sõpradega või teha esmatutvust uutega.

www.ladyfest.ee ja FB lehekülg/

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht