Muusikud kutsuvad toetama lastele pillide ostmist

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Tänasest kutsuvad mitmed tuntud muusikud inimesi toetama lastele pillide soetamist kingitusena Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. Muusikaõppe jätkumiseks lähiaastatel on vaja tuhandeid uusi pille, et muusika kõlaks Eestis ka aastate pärast. Paljud praegu kasutuses olevad pillid on vanad ja sageli jääbki mõne pilliliigi õpe tagaplaanile, sest õppeasutustel napib võimalusi kallite pillide ostmiseks.
Maestro Tõnu Kaljuste sõnul on meie muusikatraditsioonide kestmiseks ülioluline, et leitaks raha laste pilliõppeks. Just tema ettepanekust sündis EV100 ühiskingitus „Igal lapsel oma pill“ , mille raames soetatakse nelja aasta jooksul muusikaasutustele uusi pille. Need, kes soovivad toetada laste pilliõpet, saavad helistada numbrile 9005505 ja toetada 5 euroga. Piletilevi keskkonnas saab soetada „Igal lapsel oma pill“  toetuspileteid.  Samuti on avatud spetsiaalne ühisrahastuskeskkond pill.hooandja.ee, kus on võimalik toetada juba kindla muusikaasutuse pilliostu. Praegu saab seal anda hoogu kolmele projektile: elektriklaver Juuru Eduard Vilde huvikoolile, uued pillid Westholmi muusikakoolile ja timpanid Lihula muusikakoolile. Keskkond jääb avatuks vähemalt 2018. aasta lõpuni.
Kitarrist Erki Pärnoja sõnul on väga tähtis, et lapsed saaksid muusikat õppida juba varases lapsepõlves. Kahe väikse põnni isana seisab ta selle eest, et ka lasteaedadesse muretsetaks muusikainstrumente. „See on väga oluline ja vajalik projekt, et lapsed saaksid õppida ja areneda. Ja mida rohkem ja paremad võimalused neil selleks on, seda toredamad, rõõmsamad ja targemad inimesed meie riigis elavad,” ütles Pärnoja.
Curly Stringsi solist Eeva Talsi, kes ise alustas viiulimänguga juba kolmeaastaselt, peab oluliseks, et lastel oleks võimalus muusikakoolis õppida eri stiile. Nii leiavad muusikat südames kandvad lapsed ise endale meelepärase pilli ja stiili, mida naudinguga harjutatakse. Praegu jääb õpe tihtipeale kas mõne pilli või selle õpetaja puudumise taha.
Jaan Tätte seisab hea Saaremaa pillide eest. Eelmisel aastal andis ta heategevuskontserti Orissaare muusikakoolis kontrabassi ostmiseks ja raha koguti rohkemgi kui ühe kontrabassi jagu. Ka sel aastal vaatab Tätte koos muusikakoolidega,  milliste pillide vajadus on kõige suurem.
Mitmed teadusuuringud on näidanud, et lapsepõlves pillimängu õppinud lapsed on täiskasvanuna sotsiaalsemad, edukamad ja õnnelikumad. „Mis võiks olla parim kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks, kui lapsed, kes elavad õnnelikku elu,“ ütles EV100 korraldustoimkonna juht Jaanus Rohumaa.
Enne märtsi lõppu laekunud toetused jagatakse muusikaõpet pakkuvatele asutustele nende taotluste põhjal toetusvoorude kaudu. Toetusvooru žüriis on ühiskingituse eestvedajate esindajad. Ühiskingituse eestvedajad on Eesti Muusikakoolide Liit, Eesti Puhkpillimuusika Ühing, Eesti Pärimusmuusika Keskus, Eesti Rütmimuusika Hariduse Liit, Eesti Sümfooniaorkestrite Liit ja Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond. Ühiskingituses löövad kaasa ka Eesti Kontsert, Piletilevi, ERR, Klassikatähed, JCDecaux, MR Stuudio OÜ, AS Toode ja teised.
Kogu info ühiskingituse “Igal lapsel oma pill” kohta on leitav veebilehelt www.ev100.ee.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht