Loomelabor tuleb taas

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

3. ‒9 . VIII viiakse Viljandis läbi muusikalise loovuse suvekool “Loomelabor 2015”. Suvekool on suunatud loominguliselt motiveeritud noortele vanuses 14‒21 eluaastat. “Loomelaborit” korraldab Eesti muusikafond koostöös Eesti heliloojate liiduga. Suvekooli partneriteks on Viljandi muusikakool ja TÜ Viljandi kultuuriakadeemia. Suvekooli eestvedaja Kristo Matsoni sõnul on “Loomelabori” peamised eesmärgid leida heliloomingust huvitatud noored, pakkuda professionaalset ja individuaalset juhendamist ning õpetada muusikalisi ideid tervikuks looma. Eelmisel suvel esmakordselt toimunud suvekoolist võttis osa 32 noort üle Eesti.
“Loomelabori” keskmes on loova muusikalise mõtlemise arendamine. Peamine sihtrühm on muusika- ja huvikoolide vanemate klasside õpilased ning gümnaasiumi- ja keskastme õpilased. Oodatud on kõikide muusikaerialade õpilased, kellele meeldib muusikast mõelda, seda uurida ja ise luua.
Suvekooli kursuste jooksul on vaatluse all mitmed teemad, mis aitavad avada ja lahti mõtestada muusikat ja loomise protsesse. Ühisloengute teemad on „Muusika ja film“ (Märt-Matis Lill), „Juhe koos … salvestamine ja töötlus“ (Siim Mäesalu), „Pärimusmuusika“ (Eeva Talsi), „Muusika ja animatsioon“ (Olav Ehala) ning „Funktsionaalne muusika ehk muusika kui intensiivseim keskkonna kujundaja“ (Merike Rehepapp). Põneva töötoa heliobjektidest ning kuulamiskogemusest teevad heliloojad Helena Tulve ja Tatjana Kozlova-Johannes, osalejate individuaalsete juhendajatena on kaasatud heliloojad Tauno Aints ja Liis Viira. Muusikalise mõtlemise avardamiseks külastatakse Mart Saare majamuuseumi ning toimub rabamatk Hüpassaares.
Lisainfo ja registreerimine:
www.helilooja.ee/sundmused/loomelabor

Loomelabor Facebook’is:
www.facebook.com/loomelabor

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht