Loe reedel Sirpi!

Reedeses Sirbis Sirbi laureaadid 2013!

Ligitõmbav demagoogia

OTT KARULIN

Aasta alul tõstatas Eesti Kirjastuste Liit taas küsimuse e-raamatute käibemaksumäärast, mis liidu arvates võiks olla samaväärne paberraamatute omaga. Meenutagem, et paberraamatutele kehtib Eestis alandatud käibemaksumäär 9%, kuid kuna e-raamatuid käsitletakse teenusena, maksab nende puhul vastavalt Euroopa Liidu direktiivile üldine käibemaksumäär 20%.

Emakeel võõrkeelena

JAAN KAPLINSKI

Mu vahekorrad keeletoimetajatega pole alati olnud kõige paremad. Kuid keeletoimetaja töö on õigupoolest minu esimene töö, millega alustasin umbes kolmeteist aastaselt.

Mati Unt. Originaal

MAARJA VAINO

Mati Unt oli fenomenaalne kuju. Täpselt selline autor, kelle teksti kätte võttes alati elamuse saab. Võtad raamatu suvalisest kohast lahti, loed natuke, ei olegi nagu midagi erilist ja siis tuleb korraga selline lause või mõttekäik, et oled nagu puuga pähe saanud. Pead raamatu korraks kinni panema ja mõtlema ainult selle lause peale kohe tükk aega.

Köögikapist välja, puidust pikslitega

ASKO KÜNNAP

Milano Expol osalemine paneb iga õige eestlase (koos kortsus kulmuga) kohe kahtlustavalt küsima: milleks meile see kõik? Kui põhjendatud see võrdlemisi kulukas lugu siis ikkagi on?

Klaasikillud jalge vahel

KRISTIINA DAVIDJANTS

Trier murrab tabusid kui laineid, kuid on tegelikult stiilipuhas konservatiivsete väärtuste kandja.

EVI ARUJÄRV: Eesti muusika aastal 2013: arvudest ja väärtustest

Enesetsensuuriga lavastus

MARIS BALBAT

Roman Baskini lavastus on musta komöödia kohta ehk liiga korralik: lööb liiga vähe üle aisa, ilmutab liiga vähe omafantaasiat.

Teaduskonna häving ja ametnikeülikoolide tõus

PRIIT KOGERMAN

Tallinna tehnikaülikooli bioloogia professor Kogerman ametnikuülikoolide ohtlikkusest.

Kunstiakadeemia kujundab kunstimaailma

Põhja- ja Baltimaade kunstikõrgkoolide võrgustik KUNO (Kunst Utdanninger i Norden) sai möödunud oktoobris kahekümneaastaseks. Ümmarguse sünnipäeva seminar korraldati Stockholmi kunsti-, käsitöö- ja disainiülikoolis Konstfackis, sellega kaasnes tudengite ühisnäitus „Ruumis kaotsi läinud” („Lost in Space”), mille kureeris EKA tollane galerist kunstiteaduse magistrant Gregor Taul.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht