Kuus päeva ja kolmteist sündmust – festivali Eesti Muusika Päevad kava on kinnitatud

Sirp

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Eesti uue muusika tippfestivali Eesti Muusika Päevad korraldajad teatavad, et kogu festivali kava on tänaseks paigas ja veebilehel nähtav. 19.–24. märtsil 2012 Tallinna kontserdipaikades eesti heliloojate koorekihi värsket loomingut tutvustav festival kestab kuus päeva ning mahutab kavasse kolmteist erilist muusikasündmust. Nende hulgas on uudisteostega kontserdid, kultuuriteemaline arutelufoorum, hilisõhtused kontserdid ja peod, audiovisuaalse kunsti sündmused, muusikateater jne.

Eesti Muusika Päevade peateema on tänavu „Eesti muusika bändiga“, mis tähendab, et tähelepanu all on heliloojate ja uue muusika ansamblite üksteisest sõltuv suhe. „Huvi pärast lugesime uue muusika ansamblid festivali kavas kokku ja saime uskumatu arvu „bände“,“ loetles festivali kunstiline juht Timo Steiner. „Seitse Eestis tegutsevat ansamblit – Ansambel U:, Resonabilis, Uus Tallinna Trio, Una Corda, Konveier Ensemble, Repoo Ensemble ja Heinavanker. Külalisena on tänu Eesti Kontserdile festivali kavas üks Taanist tulnud ansambel Esbjerg Ensemble, keda dirigeerib eestlanna Kaisa Roose.“ Samas esinevad festivalil ka põnevamas popmuusikas ilma tegevad bändid nagu Kreatiivmootor, Kosmofon, Rainer Jancis & Band jne.

Festivali produtsendi Riin Eensalu sõnul on Eesti Muusika Päevade kava läbi aegade soovinud esile tuua eesti heliloojate loomingut ning võimaldada heliloojatel oma loomingulisi unistusi täide viia. „Olles Eestis suurim uute heliteoste tellija ja platvorm meie riigi heliloojate loomingule, püüame festivali kavas alati näidata Eesti kaasaaegset muusikat kogu oma värvikirevuses. Lisaks traditsioonilistele kontsertidele on programmis sündmusi, kus muusika kohtub kunsti, kino ja teatriga. Peame vajalikuks näidata kaasaaegses heliloomingus olulisi tendentse, käia ajaga kaasas, võib-olla isegi olla ajast ees ning tekitada avalikku arutelu heliloomingu ja muusikavaldkonna teemadel. Ja muidugi püüame leida vastust küsimusele, milline on helilooja roll tänapäeva ühiskonnas ning milline hakkab see olema tulevikus.“

Kokku saab Eesti Muusika Päevade ajal kuulata üle 70 helilooja muusikat. Nende hulgas leidub väga tuntud nimesid (nt Erkki-Sven Tüür, Rein Rannap, Ester Mägi, Tõnu Kõrvits) ja uue muusika ringkonnas aina hinnatumad tegijaid (Tatjana Kozlova, Mirjam Tally, Páll Ragnar Pálsson). Ent kuuleb muusikat ka noorema põlvkonna heliloojatelt, tudengitelt ja päris õpilastelt, kes parasjagu leiavad end heliloojana.

Eesti Muusika Päevad (EMP) toimusid esimest korda 1979. aastal ja on juba üle 30 aasta olnud üks olulisemaid siinsete heliloojate loomingule keskenduvaid festivale. Festivali korraldavad Eesti Heliloojate Liit ja heliloojad ise. Juba kümmekond aastat on festivali uuenduslikud kunstilised juhid olnud heliloojad Timo Steiner ja Ülo Krigul. Festivali kava on alati koostatud eesti heliloojate värskeimast loomingust ja muusika esitajad on olnud peamiselt heliloojatega tihedat koostööd tegevad muusikud ja ansamblid.

Festivali toetatavad Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvuskultuurifond, Eesti Autorite Ühing jt.

Täiendav informatsioon: http://www.helilooja.ee/emp/

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht