Kultuurkapitali aastapreemiad 2013

Arhitektuur – KATRIN KOOV, INDREK PEIL, SIIRI VALLNER JA HANNES PRAKS Tartu Ülikooli Narva Kolledži eest – suur sümbolväärtusega hoone, mille tugev arhitektuurne kontseptsioon on leidnud edasiarenduse kvaliteetses ehituslikus teostuses ja silmapaistvas sisearhitektuuris.

Audiovisuaalne kunst – aasta filmi 2013, mängufilmi „Mandariinid“ tegijad ZAZA URUSHADZE, IVO FELT ja REIN KOTOV.

Helikunst – PAUL MÄGI laiahaardelise dirigenditegevuse eest nii Eestis kui välismaal.

Kirjandus – ANDRUS KIVIRÄHK  romaani „Maailma otsas. Pildikesi heade inimeste elust“ ning jätkuva kõrgtasemel tegususe eest erinevates kirjanduslaadides, tunnustades ühtlasi ka romaani „Mees, kes teadis ussisõnu“ rahvusvahelist edu.

Kehakultuur ja sport – REIN HALJAND. Eesti ja Euroopa ujumiselu suunanud emeriitprofessor on pidanud loenguid enam kui sajas riigis ja andnud välja hindamatut õppematerjali.

Kujutav- ja rakenduskunst – MIM project – TAAVET JANSEN, MAIKE LOND, KALLE TIKAS, ANDRUS AASLAID, RAUL KELLER, ANDREAS W, HENDRIK KALJUJÄRV, HENRI HÜTT, ANDRES TENUSAAR ja KRISTIINA KÜTT tehnoloogia ja teaduse piire kompava interdistsiplinaarse näituse „100 aastat MIMprojecti” eest Tallinna Kunstihoones.

Näitekunst – RISTO KÜBAR läbimurde eest meie teatriruumist rahvusvahelisele lavale.

Rahvakultuur – MARJU LAURISTIN Eesti uuringu „Laulu- ja tantsupidude mõjust ühiskonna väärtushinnangute kujundamisel ja muutumisel” eest.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht