Kultuuriministeeriumi meedianõunikuna alustab tööd Andres Jõesaar

Kultuuriministeeriumi uueks meedianõunikuks valiti pikaaegse kogemusega meediaekspert ja õppejõud Andres Jõesaar. Jõesaare lähiaja suurimad ülesanded on meediavabaduse algatuse kujundamine EL tasandil ning Eesti meedia jätkusuutliku arengu eest seismine.

„Tuginedes erasektori majandustulemustele, ajakirjandusvabaduse indeksile ja auditooriumi hinnangutele ERRi tegevusele, võib Eesti senist meediapoliitikat hinnata õnnestunuks. Aga meedial on avatud ühiskonnas, mida mõjutavad globaalsed (sotsiaalmeedia) platvormid, vaadete polariseerumine, infosõjad, tehnoloogia areng ja elanikkonna meediapädevus, aina suurem roll ja vastutus. Tark meediapoliitika saab ühiskonna haavade ravimisel abiks olla,“ ütles Andres Jõesaar.

„Andres on kahtlemata oma valdkonna korüfee, kes on Eesti meediamaastikuga peensusteni kursis. Mul on äärmiselt hea meel, et ta saab oma ekspertteadmisi nüüd Kultuuriministeeriumis Eesti meediapoliitika kujundamisel kasutada,“ ütles kunstide asekantsler Taaniel Raudsepp.

Andres Jõesaar on Tallinna Ülikooli meediapoliitika dotsent. Ta on olnud Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu esimees ning meediauuringute osakonna juhataja, Tele2 äriklientuuri- ja meediateenuste direktor ja TV3 juhatuse esimees. Andres Jõesaarel on meedia ja kommunikatsiooni doktorikraad Tartu Ülikoolist.

Jõesaare esimene päev on 16. mail.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht