Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsleriks valiti Raul Oreškin

Riigikantselei avaliku teenistuse tippjuhtide valikukomisjon, mida juhib riigisekretär, valis Raul Oreškini viie kandidaadi hulgast kultuuriministeeriumi kunstide asekantsleri ametikohale. Raul Oreškin alustab asekantslerina tööd ministeeriumis 9. jaanuaril 2014.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Raul Oreškin on kõrghariduse omandanud noorsootöö erialal Tallinna Pedagoogilisest Seminarist ja õppinud Tartu Ülikooli magistriõppes haldusjuhtimist. Alates 2009. aastast töötab ta sihtasutuse Tartu Loomemajanduskeskuse tegevjuhina, arendades välja nii keskuse tegevuseks vajaliku taristu kui ka seda toetavad teenused. Tartu Loomemajanduskeskuses tegutseb üle neljakümne loovettevõtte ning keskuse hallata on ka Antoniuse õue juhtimine ning arendamine. 2012. aastal märgiti Euroopa Parlamendi uuringus Tartu Loomemajanduskeskust kui ühte kaheksast parimast loomemajanduskeskusest Euroopas.

Aastatel 2007-2009 juhtis Oreškin Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakonda ja sellele eelnevalt töötas ta samas asutuses noorsooteenistuse juhatajana. Alates 2012. aastast on ta sihtasutus Teater Vanemuine ja Tartu Kunstikool nõukogu liige. Raul Oreškin on ühtlasi Peipsiveere Kunstikeskuse, Noorsootöö kvaliteediühingu Qualitas ja Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse asutajaliige. Aastatel 2002 – 2003 kuulus Oreškin Eesti Kultuurkapitali Valgamaa sihtkapitali nõukokku. Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses töötas Oreškin välja aastaringse kunstisündmuste kalendri, kaasates kunstihariduse programmidesse valdkondlikud tipptegijad. Raul Oreškin on osalenud mitmetes rahvusvahelistes kultuurivaldkonna töögruppides.

Kunstide asekantsleri peamisteks tööülesanneteks on kunstide valdkonna koordineerimine. Samuti arendab asekantsler kureeritavate riigiasutuste, riigi osalusel asutatud sihtasutuste ja peamiste valdkondlike katusorganisatsioonide kaudu kunstide valdkonda. Asekantsler korraldab ka ministeeriumi rahastatavate riiklike programmide läbiviimist ning osaleb strateegiliste dokumentide ja õigusaktide koostamises.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht