Kultuuri Tegu 2022 laureaadid

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

19. mail Haapsalu Kultuurikeskuses Eesti Kultuuri Koja aastakonverentsil “Muutunud kogukondlikud kultuurimaastikud” kuulutati välja Kultuuri Tegu 2022 auhinnad.”  

Kultuuri Teo auhinda antakse välja aastast 2014 koostöös Kultuuriministeeriumiga. Eesmärgiks on märgata ja tunnustada Eesti ühiskonnas tegutsevaid inimesi, kelle ettevõtmised on inspireerivad ja avalikku tähelepanu väärivad. Kultuuriministeerium toetab auhinnafondi 5000 euroga. 

Egge Kulbok-Lattik, Alo Põldmäe, Vahur Kivistik

2022 aasta Kultuuri Tegu peaauhinna pälvisid Alo Põldmäe ja Vahur Kivistik Holdre lossi klaverimuuseumis avatud püsinäituse “EESTI KLAVER” eest. 

“Eesti on olnud väljapaistev klaveriehituse maa. Taoline omamaiste klaverite püsinäitus  on Eesti ajaloos esmakordne ja ainukordne ka Baltimaade mastaabis,” sõnas näituse koostaja Alo Põldmäe. Holdre lossi omanik, Vahur Kivistik, lisas, et “lossis on väärikalt esindatud Eesti klaveriehituse 224-aastane ajalugu, mille jooksul Eesti meistrid valmistasid ligi 100 erineva nimega klavereid. Seni laialipillutatult klaverimuuseumi KlaMu eksponaadid ongi endale püsikodu leidnud Holdre Lossis.

Peeter Alliku nimelise kunstiauhinna laureaadiks sai Hando Tamm. Hando Tamm lõpetas 2004. aastal Tartu Ülikooli maaliosakonna, kelle missiooniks on, lisaks kunstnikutööle, olnud tuua kunst maale. Äksis, mis valiti Tartumaa Aasta külaks 2022 tuntakse uhkust  Galerii No1 ja Hando Tamme professionaalse tegevuse üle. Kunstniku sõnul on “projekti eesmärgiks teha kunst kõigile kättesaadavaks ka maal!” 

Tuleviku Tegija preemia võitis Minna Emilia Vürst, 15-aastane muusikat armastav, töökas ja pühendunud talent. Minna õpib Tartu

Minna Emilia Vürst

Heino Elleri muusikakoolis Heili Mägi ja Heili Rosin-Leivategija flöödi klassis. Lisaks jätkab ta õpinguid ka Räpina Muusikakoolis soololaulu ja viiuli  erialadel. 2022. aastal oli Minna edukas paljudel konkurssidel nii kodu- kui ka välismaal. Minna Emilia kuulub ka mitmetesse orkestritesse ja ansamblitesse, mille koosseisudes on ta esinenud väga paljudel erinevatel üritustel ja kontserditel.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht