Kooriühing jagab aastaauhindu

Eesti Kooriühingu traditsiooniline aastapreemiate galakontsert on tänavu  pühapäeval, 25. jaanuaril algusega kell 15 Estonia kontserdisaalis.  Auhindadele kandideerib 12 kategoorias kokku 86 nominenti.

12. korda toimuv Eesti Kooriühingu aastakontsert väärtustab koori- ja puhkpillimuusika valdkonnas tegutsevaid inimesi ja kollektiive ning tunnustab valdkonna toetajaid ja koostööpartnereid, andes välja aasta koori, dirigendi, dirigent-muusikaõpetaja, aasta puhkpilliorkestri, orkestridirigendi ja noore dirigendi tiitli. Samuti tunnustatakse aasta toetajat, korraldajat, kooriheliloojat, aasta tegu ja kooriplaati ning antakse välja ka aasta koostööpreemia. Lisaks annab kultuuriminister Urve Tiidus ministeeriumi üle tänukirjad konkurssidel edukalt esinenud koori- ja orkestrijuhtidele.

Kontserdi kunstilised juhid on seekord kammernaiskoori Sireen dirigendid Tiiu Sinipalu ja Ülle Tuisk. Tiiu Sinipalu sõnul on tegemist väga vastutusrikka ülesandega. „Võtsime aastakontserdi kunstilise juhtimise pakkumist usaldusavaldusena meie kui noorte dirigentide vastu,“ sõnas Sinipalu. „Meile meeldib end proovile panna ja pidevalt edasi arendada,“ lisas Ülle Tuisk  Noorte dirigentide sõnul seisneb käesoleva aasta gala erilisus just selle lihtsuses. „Soovime rõhutada selle päeva pidulikkust ja avaldada tänu eelmisel aastal koorimaastikul tehtu eest,“ sõnas Sinipalu.
Galakontserdil tuleb esiettekandele aasta koorihelilooja 2013 tiitli pälvinud Mart Siimeri teos „Lüüriline fantaasia“ 2013. aasta koori tiitli saanud koorile – kammerkoorile Head Ööd, Vend. Teised esinejad on Collegium Musicale (dirigent Miina Pärn), Eesti Noorte Kontsertorkester (dirigent Aavo Ots), E STuudio noortekoor (dirigent Külli Lokko ja pianist Johan Randvere), Kammermeeskoor JÕUD (dirigent Pärt Uusberg), Noorte Segakoor Vox Populi (dirigent Janne Fridolin), Raadio Laulustuudio Mudilaskoor (dirigent Kadri Hunt ja Tiit Kikase bänd), Tallinna Muusikakeskkooli noortekoor ja tütarlastekoor Ellerhein (dirigent Ingrid Kõrvits), Kadri Voorand, Tõnu Kõrvits ja kammernaiskoor Sireen.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht