Kooriühingu sünnipäeval austati tublimaid

25. novembril anti Estonia kontserdisaalis üle Gustav Ernesaksa ja Uno Järvela nimelised stipendiumid.

Gustav Ernesaksa Fondi haldusnõukogu otsustas määrata 2012. aasta laulutaadi nimelise peastipendiumi karismaatilisele laulupidude dirigendile ja kunstilisele juhile, muusikapedagoogile ning väsimatule laste- ja noortemuusika edendajale Aarne Saluveerile pikaajalise ja väga tulemusliku töö eest Eesti kooriliikumise eestvedajana.

2012. aasta koorimuusika edendamise stipendiumi sai Eesti Meestelaulu Seltsi esimees Arvi Karotam, kelle ettepanekul ja eestvõttel toimusid Tartus 15.–17. juunini suurejoonelised, kõrge kunstilise taseme ning silmapaistvalt hea korraldusega Põhja- ja Baltimaade meestelaulu päevad.

2012. aasta õppestipendiumi pälvis noor andekas Eesti muusika- ja teatriakadeemia kooridirigeerimise eriala üliõpilane Ilmars Millers, kes on juba jõudnud näidata häid tulemusi, juhatades edukalt mitmeid kollektiive nii Eestis kui ka Lätis.

Uno Järvela stipendiumifondi poolt esimest korda välja antava lastekoori dirigendi stipendiumi sai kauaaegne koorijuht ja pedagoog Anneli Mäeots, kes on alates 1965. aastast töötanud õpetaja ja koorijuhina Tallinna Muusikakeskkoolis ning olnud aastast 1970 ka kooristuudio Ellerhein lastekoori dirigent.

Uno Järvela esimese koolimuusika üliõpilase stipendiumi sai EMTA koolimuusika eriala magistriõppe viimase aasta üliõpilane Mariliis Kreintaal, kes juba töötab Tallinna Rocca al Mare Koolis muusikaõpetajana,Vanalinna Muusikamaja tütarlastekoori abidirigendina ja Mariel Muusikastuudios 4-5-aastaste lasterühma juhendajana.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht