Koorimuusika aastapreemiad jagatud

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

23. jaanuaril kuulutas Eesti Kooriühing Estonia kontserdisaalis välja koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiad.
Aasta kooriks 2015 sai Rahvusooper Estonia poistekoor (dirigent Hirvo Surva), kes esines edukalt rahvusvahelisel koorifestivalil „Tallinn 2015“ (I koht ja pääs Grand Prix’ vooru), osales viie suurvormi ettekannetes ja 55 korral Estonia etendustes, andis kontserte ning tegi kaasa õpitubades nii Eestis kui ka välismaal.
Panuse eest kultuuriruumi sai aasta koori tiitli Oonurme segakoor Ida-Virumaalt (dirigendid Ants Üleoja ja Keio Soomelt), mis on oma küla kultuurielu hingeks olnud 20 aastat.
Aasta dirigendiks valiti Külli Lokko – E STuudio lastekoori ja noortekoori peadirigent ning Elleri kooristuudio laste- ja tütarlastekoori juht. 2015. aastal kõlasid koorid tema juhatusel nii Eestis, Hispaanias, Kanadas kui USAs, sh New Yorgi Carnegie Hallis.
Aasta  dirigent-muusikaõpetaja on Heli Roos – Tallinna Reaalkooli muusikaõpetaja ning laste- ja poistekoori dirigent.
Aasta nooreks dirigendiks tunnistati segakoori Huik! ja Rahvusooper Estonia dirigent Kaspar Mänd, kes mullu pälvis Eesti segakooride võistulaulmise ja rahvusvahelise koorifestivali „Tallinn 2015” parima noore dirigendi tiitli.
Aasta nooreks orkestridirigendiks valiti Põlva muusikakooli keelpilliorkestri, Eesti Noorte Puhkpilliorkestri, Nõmme muusikakooli sümfooniaorkestri ning Viljandi muusikakooli sümfooniaorkestri dirigent ja Räpina muusikakooli kontsertmeister Riivo Jõgi.
Aasta puhkpilliorkestriks valiti 2015. aastal Venemaal Petrozavodskis rahvusvahelisel puhkpilliansamblite konkursil „Silver Sounds“ esikoha saanud Eller Brass, kelle dirigent Priit Sonn tunnistati aasta orkestridirigendiks.
Aasta koorihelilooja on Andres Lemba.
Aasta tegu on Nargeni festival.
Aasta korraldaja on Eesti Naislaulu Seltsi kauaaegne vastutav sekretär Meeli Müller, vabatahtliku töö kategoorias aga said tiitli Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori lauljad Maarja Ülper ja Triinu Arak, kes korraldasid mullu koorimuusikaküsitluse ja koorimuusikakonverentsi läbiviimist Tartus.
Kooriühingu koostööpreemia sai Veljo Tormise Kultuuriselts.
Aasta kooriplaadiks valiti „Võrsed“ Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori esituses.
Kaheteistkümnele tiitlile kandideeris 81 nominenti, kelle hulgast tegi valiku Kooriühingu muusikanõukogu. Hinnati  kooride, orkestrite ja dirigentide muusikalisi saavutusi, kontserttegevust, salvestusi, osalust konkurssidel ning panust ümbritsevasse kultuuriruumi.
Tiitlisaajatele väljapandud preemiad on rahalised.
Kultuuriminister Indrek Saar andis üle tänukirjad konkurssidel edukalt osalenud kooride ja puhkpilliorkestrite dirigentidele.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht