Konkurss „Aasta Puitehitis 2014“ on avatud

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit ning Puuinfo kuulutavad välja konkursi “Aasta Puitehitis 2014”, et premeerida silmapaistvate puitehitiste autoreid. Tööde esitamise tähtaeg on 3. oktoober 2014.

Tänavu 12. korda toimuvale konkursile on oodatud ehitised (hooned, rajatised) või ehitiste grupid, mis on valmis või valmivad hiljemalt 30.09.2014. Konkursile ei lubata varasematel puitarhitektuuri konkurssidel osalenud ehitisi. Esitatud ehitise juures peab puit olema domineerivaks materjaliks. “Aasta Puitehitise” konkursitööde hindamisel võetakse aluseks hoone või objekti arhitektuuriline lahendus, sotsiaalne kontekst, puitmaterjali kasutus ja ehitustehniline kvaliteet.
Töid võivad esitada nii era- kui ka juriidilised isikud. Võistlustingimused ja lisainfo leiate Puuinfo kodulehelt www.puuinfo.ee.

Palume täidetud ankeet saata elektrooniliselt, tavapostiga või tuua aadressidel: Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit (Viljandi mnt 18a, Tallinn 11216) või Eesti Arhitektide Liit (Lai 31, Tallinn 10133). Ankeedid võib saata ka faksiga numbrile 656 76 44656 76 44.
Konkursi tulemused kuulutatakse välja 6. novembril KUMUs (Weizenbergi 34/Valge 1, Tallinn) toimuval arhitektuurikonverentsil “Puit – homse elukeskkonna võti”. Esitatud töid tutvustatakse KUMUs toimuval auhinnatseremoonial ja Puuinfo kodulehel.
Peapreemia (2 000 €) paneb Välja Eesti Kultuurkapital ja see antakse võitnud ehitise arhitektile.
Eripreemiate väljaandjad: UPM-Kymmene Otepää AS – “UPM-Kymmene Otepää  vineeriauhind 2014” ( 1000€), ArcWood (Peetri Puit OÜ) – arhitektile või insenerile “Arcwoodi liimpuidu auhind 2014” (1000€)
, Rait AS (Raitwood) –  “Raitwood’i fassaadiauhind 2014” (1000€)
Mullu tunnistati 23 osalenu seast auhinna „Aasta Puitehitis” võitjaks ÖÖ-ÖÖ Arhitektide (Ülo-Tarmo Stöör, Lembit-Kaur Stöör ja Kätlin Ölluk) projekteeritud rannamaja Laulasmaal.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht