Konkursi „Noor helilooja 2016“ võitis Karl Tipp

Karl Tipp

Karl Tipp

10. aprillil lõppes Eesti heliloojate majas 12–23aastastele noortele korraldatud heliloomingu konkurss „Noor helilooja 2016”, mille võitis 21aastane Karl Tipp. Konkurss kuulus Eesti muusika päevade noortefestivali mini-EMP programmi.
Loomelabori ja heliloojate liidu koostöös toimunud konkursi osalejatelt oodati 2–5minutilisi teoseid kuni kolmele instrumendile, millele võis lisada elektroonilisi elemente. Oodatud olid ka iseseisvad elektroakustilised teosed. Konkursi tulemuse otsustas žürii koosseisus Olav Ehala, Märt-Matis Lill ja Liisa Hirsch. Žürii sõnul oli tase meeldivalt kõrge ning lisaks lugude vormilistele ja esteetilistele lahendustele olid loojad tähelepanu pööranud ka selgele ning arusaadavale noodistamisele.
Konkursi esikoha pälvis Karl Tipp (sünd1996) teosega „Ilma“ häälele, akordionile ja elektroonikale, II koha sai Gerta Raidma (1995) „self-destruction“ vioolale ja fonogrammile ning III koha Marta-Liisa Talvet (1998) looga „Kui oleksin jõgi“ soolokitarrile.
Äsja Lõuna-Koreas Rahvusvahelise nüüdismuusika ühingu ISCM konverentsil Eestit esindanud žürii liige Liisa Hirsch kommenteeris võiduteost: „Kõige rohkem üllatas mind kõige nooremate osalejate heliloojate tehnilised oskused. Igas loos avaldus tugevalt autori maailm. Karl Tippi võidutöö oli tehniliselt meisterlik, läbimõeldud delikaatse elektroonika kasutusega. Võitja kasutas oma loos häält, akordioni ja elektroonikat, mis osutus väga õnnestunud kombinatsiooniks. Tipp sünteesis teksti ja selle osi meisterlikult, luues uusi muusikalisi kujundeid.“
Karl Tipp õpib Eesti muusika- ja teatriakadeemias Virgo Veldi käe all saksofoni ja G. Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis Tatjana Kozlova-Johannese juhendamisel kompositsiooni. Konkursi laureaadilt tellib EMP järgmiseks aastaks uudisteose, mille kannab ette professionaalne kammeransambel.
www.eestimuusikapaevad.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht