Keelenõuanne vastas 100 000. küsimusele

Kai Raud

8. jaanuaril laekus Eesti Keele Instituudi keelenõubaasi 100 000. küsimus. Selle esitas riigiasutuse töötaja, kes soovis nõu lisandi ühildumise asjus. Küsija sai kingituseks keelenõuandekogumiku.

Eesti Keele Instituudis ja selle eelkäijas Keele ja Kirjanduse Instituudis on keelenõu antud instituudi asutamisest ehk 1947. aastast alates. 2004.
aastast saab nõu küsida ka meili teel.
2003. aastast sisestatakse kõik telefoninõuanded kohe elektroonilisse andmebaasi, rööpselt sisestatakse ka varasemaid nõuandeid. Valikut korduvatest küsimustest näeb keelenõuande kodulehel http://www.eki.ee/keeleabi, kui klõpsata linki „Keelenõuvakk”. Otsida saab nii üksiksõnade kaupa kui ka valdkonniti.
Telefoninõuande koormus on pidevalt kasvanud. 2008. aastal oli pöördumisi 7360, senine rekord on 2004. aastast, kui helistati 8260 korral. Küsitakse kõige kohta, mis avalikkuse tähelepanu keele teemal on köitnud.
Keelenõuandjad saavad omakorda küsimustest ainest keelehooldekirjutisteks, mis iga nelja aasta tagant koondatakse raamatuks. 2008. aasta lõpus tuli trükist kogumik „Keelenõuanne soovitab 4”. Varasemate kogumike täistekstid on samuti kättesaadavad keelenõuande kodulehel.
Eesti Keele Instituudi tasuta keelenõutelefon töötab numbril 631 3731 tööpäeviti 9–12 ja 13–17, meili teel saab nõu küsida aadressilt http://www.eki.ee/keeleabi, link „Keelenõu meili teel”.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht