Jänes ja Avdejev allkirjastasid kultuurikoostööprogrammi

Ave Toots-Erelt

Kultuuriminister Laine Jänes ja Vene Föderatsiooni kultuuriminister Aleksandr Avdejev allkirjastasid eile Tallinnas Eesti-Vene kultuurikoostööprogrammi  aastateks 2009–2011.  Kultuuriminister Laine Jänese sõnul on kahe riigi vahelise silla loojaks just kultuurivaldkond, mis aitab luua soodsa pinnase ka teistele riikidevahelistele tegevusvaldkondadele ja poliitikatele.  Eesti-Vene kultuurikoostööprogramm aitab kaasa teatritevaheliste otsekontaktide arendamisele ning osavõtule rahvusvahelistest teatrifestivalidest.  Muusika- ja kontsertorganisatsioonide koostöö seisneb üksikesinejate ja  muusikakollektiivide  vahetamises ning sidemete tugevdamises loomeliitude  vahel. Samuti  teevad koostööd Eesti ja Venemaa ooperi- ja  balletiteatrid. 

Eesti ja Vene muuseumid vahetavad näitusi, ekspositsioone ja samuti tehakse koostööd restaureerimisvaldkonnas. Samuti  on plaanis ühistegevused Eesti Rahva Muuseumi, Venemaa Etnograafiamuuseumi ning soome-ugri rahvaste keskmuuseumidega ning aidatakse kaasa vene vanausuliste kultuuri uurimisele. Koostööprogramm soodustab Eesti ja Vene Föderatsiooni kaasaegse kunsti keskuste koostööd, mille raames vahetatakse ka näitusi.  Raamatukogunduse valdkonnas planeeritakse raamatunäituste vahetust,  aidatakse kaasa ühisprojektide läbiviimisele raamatukogunduse ja bibliograafia alal Eesti Rahvusraamatukogu, Venemaa Riikliku Raamatukogu ja Venemaa  Rahvusraamatukogu baasil. Lisaks luuakse kontakte kirjandus- ja tõlketegevuse vallas.  Koostööd tehakse filmivaldkonnas ning filmiprojektide osas, samuti Eesti ja  Venemaa  filmipäevade   korraldamises. Soodustatakse riiklike filmiasutuste, samuti Eesti Kinoliidu ja Vene Föderatsiooni Kinoliidu  ühistegevusi ning filmitegelaste  kutsumist  mõlemas riigis  toimuvatele rahvusvahelistele  filmifestivalidele.  Pooled aitavad kaasa kontaktide ja koostöö arendamisele Eesti ja Venemaa muusika-, kunsti-, teatri-, koreograafia- ja  filmiõppeasutuste vahel, soodustavad  üliõpilaste  ja  õppejõudude vahetust.  Möödunud aasta veebruaris allkirjastasid kultuuriminister Laine Jänes ja Vene Föderatsiooni kultuuriminister Aleksander Sokolov Moskvas Eesti Vabariigi Kultuuriministeeriumi ja Vene Föderatsiooni kultuuri- ja massikommunikatsiooni ministeeriumi vahelise kultuuri- ning massikommunikatsiooni alase koostöö kokkuleppe, mis on aluseks Eesti ja Vene kultuurikoostööprogrammile. 

Vene Föderatsiooni kultuuriministritest viibis Eestis ametlikul visiidil viimati, 1999. aastal Vladimir Jegorov.  Kultuurikoostööprogrammi tekst asub:  http://www.kul.ee/index.php?path=0x2x63x1054x1486  

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht