Jaan Tootseni “Uus maailm” võitis auhinna

Jaan Tootseni dokumentaalfilm “Uus maailm” võitis Brüsselis toimunud Milleniumi rahvusvahelisel dokumentaalfilmide festivalil Euroopa auhinna.

Brüsseli Milleniumi festival toimus 31. maist 6. juunini ning lisaks Jaan Tootseni filmile oli festivali programmi valitud ka Madli Lääne “Saarte värvid”. Milleniumi festival, mis aasta-aastalt laieneb, toimus viiendat korda ja  keskendub ühiskonnakriitilistele dokumentaalfilmidele. Käesoleva aasta programmi teema oli „Kõik müügiks“.

Lisainfo festivali ja auhindade kohta: http://www.festivalmillenium.org/en/article/award-winners-2013-festival.

Film “Uus Maailm” on kodanikualgatusest ning sellest, kuidas see reaalselt ühiskonnas ühe konkreetse näite varal toimima hakkab. Tallinnas Uue Maailma linnaosas tegutseb grupp noori, keda mõned peavad lärmakateks rahurikkujateks, mõned süüdimatuks hipikambaks, kolmandad kangelasteks. Nad alustasid kui anarhistlikud linnageriljad, kes võtsid enda missiooniks nii seaduslike kui ka ebaseaduslike aktsioonidega võidelda puhtama ja autovabama elukeskkonna eest, valmistades sellega politseile ja valvsatele linnakodanikele peavalu. Aga ühel päeval tuli tunnustus, tähelepanu ja rahastus. Need, kes enne panid meie peategelasi seletuskirja kirjutama, patsutasid nüüd tunnustavalt õlale. Mis jääb järele hullusest, kui see on vaja ühel hetkel projekti pakendada? Kuidas hoida aastate jooksul elus loovat kaost? Mida teha inimsuhetega, mis ei allu projektiloogikale? Film “Uus Maailm” jälgib ühe idealistliku liikumise sündi ja elu ja valu viie aasta jooksul. See on ühe revolutsiooni anatoomia: lugu inimestest, suhetest ja suurest muutumisest. Seikluslik draama, kus põimuvad armastus ja anarhia.

Filmi režissöör on Jaan Tootsen, produtsent Jaak Kilmi ja tootja Kuukulgur.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht