Improvisatsiooniline muusika Pärnu Uue Kunsti Muuseumis

Sirp

Pühapäeval, 26. veebruaril 2012 kell 14.00 kõlab Pärnu Uue Kunsti Muuseumis Pärnu Ooperi sarjas ABONEMENT 007 improvisatsiooniline muusika. Esinevad Anto Pett (klaver), Leonora Palu (flööt), Indrek Palu (viiul) ja Raido Mägi (tants).

Kontserdil esitatavad vabaimprovisatsioonilised teosed sünnivad kohapeal esinejate muusikalistest kogemustest. Tervik tekib tänu julgusele, erksale mõtlemisele ja üksteise ideedele reageerimisele. Improviseerimine eeldab musitseerimisele lähenemisel äärmiselt isiklikku suhet ja ausust. Huvitav improvisatsioon sünnib tänu heale pillivaldamisele ja loomingulisusele. Spontaanset improvisatsioonilist muusikat võib küll lindistada, kuid kontserdil taasesitada on seda praktiliselt võimatu. Kuid see polegi improvisatsiooni eesmärk. On oluline, et siin ja praegu sünniks võimalikult terviklik heliteos, mis on sõna otseses mõttes kordumatu.

Pianist ja helilooja, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor Anto Pett on vabaimprovisatsiooni õpetanud aastaid. Ta on loonud oma metoodika, mille alusel ta juhendab meistrikursusi mitmel pool Euroopas. Ta on loonud ka improvisatsioonilise muusika ansambli ProImpro, mis ühendab muusikuid ja tantsijaid. Ansambli liikmetena on Anto Pett, Leonora Palu ja tantsija Raido Mägi andnud rohkelt kontserte nii Eestis kui ka välismaal. Flötist Leonora Palu on võitnud 2002. aastal preemia Leipzigi vabaimprovisatsiooni konkursil ning õpetab noortele muusikutele improvisatsiooni Pärnu Muusikakoolis. Indrek Palu on õppinud jazz-viiulit Viljandi Kultuuriakadeemias, tegeleb heliloomingu ja elektriviiuli võimaluste uurimisega ning õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias elektronmuusikat ja heliloomingut. Hiljuti osales ta Anto Petti juhitud improviseerivatest muusikutest koosneva 22. sajandi orkestri töös, mis päädis kontserdiga festivalil NYYD. Tantsija Raido Mägi on tuntud ka kui koreograaf ja pedagoog, õpetades Viljandi Kultuuriakadeemias kontaktimprovisatsiooni ja kompositsiooni.

Pärnu professionaalsete muusikute kontserdisari ABONEMENT 007 toimub Pärnu linna, Eesti Kultuurkapitali, Pärnu Ooperi ja Pärnu Uue Kunsti Muuseumi koostöös. Sarja eesmärk on kanda ette pärnu heliloojate muusikat, anda pärnu interpreetidele võimalus teostada kunstiliselt eredaid kontserdikavu, kaasata pärnakatele lisaks kõrgel tasemel külalismuusikuid ning viia kontserdiprojekte Pärnust välja. Pärast iga kontserti toimub esinejate ja publiku vestlusring. Sarja kunstiline juht on Andrus Kallastu.

Kontserdisarjaga liitub publikukoolitusprogramm Pärnumaa koolide õpilastele. Programmi raames on kontsertide külastamine tasuta. Oma koolis või huviringis programmi vedavatel õpetajatel, õpilastel või lapsevanematel palun võtta programmiga liitumiseks ühendust Pärnu Ooperi meiliaadressil ooper@parnu.ee

Abonementpääse 21 eurot, müügil Piletimaailma ja Piletilevi müügikohtades ning Internetis aadressidel www.piletimaailm.com ja www.piletilevi.ee, annab õiguse külastada sarja kõiki kevadhooaja 2012 kontserte.

Üksikpääse 7 eurot müügil pool tundi enne kontserdi algust kohapeal.

Info: http://www.ooper.parnu.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht