Ilmunud on uus algupärane filosoofiaõpik

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
 Mats Volberg

Fotol vasakult Bruno Mölder, Roomet Jakapi, Marek Volt.

Mats Volberg

Tartu Ülikooli õppejõud ja filosoofid Bruno Mölder, Roomet Jakapi ja Marek Volt on saanud valmis kõrgkooliõpiku „Sissejuhatus filosoofiasse“, mis annab ülevaate nüüdisaja filosoofia peamistest valdkondadest ning pakub küllaga mõtteainet ka laiemale lugejaskonnale.
Riikliku programmi „Eestikeelsete kõrgkooliõpikute koostamine ja väljaandmine (2008–2012)“ toel kirjutatud õpik on kasvanud välja sama pealkirjaga kursusest, mida autorid on Tartu Ülikoolis üheskoos andnud alates 2008. aastast. Raamatu on kirjastanud Tartu Ülikooli Kirjastus.
See on tähelepanuväärne sündmus, sest viimati ilmus kõrgkoolidele mõeldud algupärane sissejuhatav filosoofiaõpik Eestis 80 aastat tagasi. Nimelt nägi Alfred Koorti „Sissejuhatus filosoofiasse“ ilmavalgust 1938. aastal. Sellele järgneval ajal on ilmunud ainult tõlkeõpikud, vähemamahulised või kitsama fookusega õppevahendid ja keskkooliõpikud.
Mis on tõde? Mis on teadmine? Mis asjad on olemas? Millises vahekorras on inimese keha ja vaim? Missugune käitumine on moraalselt õige? Mis on vabadus? Mis on kunst? Need on näited paljudest küsimustest, mille üle filosoofid arutlevad ja mida selles õpikus süstemaatiliselt käsitletakse.
„Filosoofia põhiteemadega tutvumine ja nende läbitöötamine selle õpiku vahendusel aitab arendada mõtlemisoskusi nii üliõpilastel kui ka filosoofia õppejõududel. Samuti on sellest õpikust kasu neil, kes vajavad selliseid oskusi muul alal tegutsedes või kellele lihtsalt meeldib põhjalikult mõelda,“ selgitas raamatu vajalikkust TÜ filosoofia ajaloo dotsent Roomet Jakapi.
Raamatut esitletakse 11. septembril kl 18 Tartu kirjanduse majas ja 21. septembril kl 17 Tallinna kirjanike majas. Raamat on müügil kauplustes ja Tartu Ülikooli kirjastuse kodulehel.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht