Ideekavandi konkurss Tallinna Metsakalmistule kenotaafi püstitamiseks teadmata matmiskohaga Eesti riigivanematele

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Varsti möödub 22 aastat Eesti iseseisvuse taastamisest – 27. märtsil ületatakse sõjaeelse vabaduse kestvus päevades. Selle aja jooksul on vaatamata kõigile raskustele taastatud hulgaliselt võõrvõimu lõhutud sõjaeelseid Eesti riiklusele pühendatud mälestusmärke ja püstitatud arvukalt uusi. Ometi on meil oma riikluse ajaloo mäletamisel ja tähistamisel siiani suuri lünki.

Okupatsioonirežiimi kehtestamisel tabas esimene kõige valusam löök Eesti riigi poliitilist eliiti, omariikluse vaimu kandjaid. Lühikese aja jooksul vahistati ja hukati palju silmapaistvaid Eesti poliitikuid ja riigitegelasi. Üheks kõnekamaks rühmaks tollaste ohvrite hulgas olid üheksa Eesti riigivanemat-valitsusjuhti, kes vangistati ja hukati juba uue riigikorra esimestel aastatel. Eriti traagilise alatooni loob asjaolu, et mõnel juhul pole teada isegi mitte hukkamise aeg ja koht, matmisest rääkimata.

Selle valusa ajalootõe teadvustamiseks ja hukkunute mälestamiseks ongi kavandatud käesolev ideekavandite võistlus Tallinna Metsakalmistule teadmata hauakohaga Eesti riigivanemate kenotaafi püstitamiseks.

Konkurss on avalik, üheetapiline ja anonüümne ideelahenduse võistlus.

Võistlustingimused, asendiplaanid, fotod jpm on saadaval Eesti Kunstnike Liidu (EKL) kodulehe aadressil: http://www.eaa.ee/10913 ja Eesti Arhitektide Liidu (EAL) kodulehel http://www.arhliit.ee/.

Võistlustööde esitamise tähtaeg on 14. juuni 2013.

Võistlusel antakse välja viis rahalist auhinda: esimene auhind 3000 EUR, teine auhind 2000 EUR, kolmas auhind  1000 EUR,  kaks ostuauhinda a 500 EUR.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht