Homme algab Arvamusfestival

16.-17. augustil saab Paide Vallimäel Eesti tuleviku ja oleviku üle arutleda Eestis esimest korda toimuval Arvamusfestivalil.

Ettevõtmise eesmärk on luua inspireeriv kohtumispaik ja arutelukeskkond, kuhu on oodatud kõik eestimaalased. “Meie soov on esimesel Arvamusfestivalil tuua kokku inimesed üle Eesti, anda osalejatele võimalus suvises sundimatus festivaliõhustikus arutada Eesti oleviku ja tuleviku jaoks olulisi küsimusi, mida tavaliselt vaetakse kinniste koosolekuruumide ametlikus õhkkonnas ja ainult kutsutud osalejate ringis,” ütleb festivali idee algataja Kristi Liiva.

Pooleteise päeva jooksul peetakse Paide Vallimäel üle 40 arutelu. Võimalus on teadmisi saada arutluskultuuri arendavates õpitubades, kõneleda vaba mikrofoni alal või üles astuda vabal laval, kus arvamust saab avaldada kas muusika, luuletuste, etendus- või tegevuskunsti vormis. Festivalil on 19 erinevat ala, mille hulka mahuvad lisaks arvamuslavadele väiksemate grupiarutelude alad, lasteala, raamatuvahetus, maailmavaatekohvikud ning piknikuala.

Arvamuslavadelt leiab teiste hulgas arutelu, mis on Eesti mõte; vahetatakse mõtteid, kuidas ühiskonnaelus kaasa lüüa, mis saab Euroopast, kas alkoholisõltuvuse juured on kultuuris, kuidas luua koolides kiusamisvaba keskkkond ja kui kallis on vaesus. Sõna saavad üle 120 kõneleja eri eluvaldkondadest üle Eesti, teiste seas Artur Taevere, Eiki Nestor, Indrek Treufeldt, Jaak Prints, Kaja Kallas, Mare Pork, Mihhail Lotman, Roy Strider, Tarmo Jüristo ja mitmed teised.

Eesti Väitlusseltsi juhi Margo Loori sõnul on Eestis väga vähe sündmusi, kus osalevad ühtaegu nii mõtlejate paremik kui ka aktiivsed kodanikud, nii vabaühendused kui ka erakonnad; kus kohtuvad erinevate tegevusvaldkondade esindajaid – riigiasutused, vabaühendused, kultuuritegelased, erakonnad, ettevõtjad, ülikoolid, meediaväljaanded, katusorganisatsioonid. “Eestis on vähe sündmusi, kus pääsevad esile uued kõnelejad ja mõtlejad erinevatest valdkondadest. Uutele mõtetele ja uutele kõnelejatele platvormi loomine on üks selle ettevõtmise juhtideedest,” selgitas Loor.

Arvamusfestivalilt ei puudu ka kultuuriprogramm koos näituste ja kontsertitega. Festivali esimese päeva õhtul astuvad arutelude lõppedes Paide Raekojas üles Johansonid, linna keskväljakul algab noorte rokkmuusikute katusekontsert ja Vallimäel näidatakse öökino. Paide kultuurikeskuses on võimalik vaadata Tartu Kunstikooli diplomandide töid ning galeriis Walge osa saada Flo Kasearu näitusest ja vaadata Vallitornis Marge Monko videokunsti. Festivali vabal laval on oodatud arvamuse väljendamise kõik loovad ja kunstilised vormid.

Arvamusfestival on kõigile tasuta.

Arvamusfestivalile ja õpitubadesse saab registreeruda veebilehel www.arvamusfestival.ee ja lisainfot vaadata ettevõtmise sotsiaalmeedia lehelt www.facebook.com/arvamusfestival

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht