Festival Luulesõit viib luule lasteni

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Luuletajad Heli Laaksonen Soomest, Ieva Samauska Lätist ja Leelo Tungal Eestist kohtuvad lastega neljal päeval septembris erinevates kohtades üle Eesti. Tuur saab alguse Eesti Lastekirjanduse Keskuses Tallinnas 11. septembril kell 11. Edasi sõidetakse Tartusse, Elvasse ja Võrru. Osa luulerõõmust saab ka täiskasvanutest publik, kes on oodatud luuleõhtule 12. septembril kell 18 Tampere Majja, Tartusse.

Esinemiste peakorraldaja on rahvusvaheline luulefestival Luulesõit. Sõidu eesmärgiks on tutvustada naaberriikite kaasaegset luulet ning edendada selle tõlkimist. Seni on rännatud juba viies riigis: Eestis, Lätis, Soomes, Rootsis ja Norras. Luulesõidu kunstiline juht on luuletaja ja tõlkija Guntars Godiņš.

Heli Laaksonen (1972) on särava esinemisega murdeluuletaja, kes on saavutanud modernse rahvaluuletaja staatuse Soomes: tema viit Edela-Soome murdes kirjutatud ja sooja huumorit viljelevat luulekogu on ostetud üle 200 000 eksemplari. Laaksoneni luulet on ilmunud ka võru („Maapuupäiv”, Sammakko, 2000, tlk Jan Rahman) ja hiiu keeles („Ole ise”, EKSA, 2017, tlk Järvi Kokla).

Ieva Samauska (1969) on avaldanud üle 20 luule- ja proosateose. Inglise keeles on ilmunud tema koolirahu ja -rahutust kommenteeriv luuleraamat „The Noisy Classroom” (The Emma Press, UK, 2017, tlk Žanete Vēvere Pasqualini). Luulesõidul tutvustatakse Samauska leidlikku luulet esmakordselt eesti keeles luuletaja, tõlkija ja luulesõitja Contra vahendusel.

Leelo Tungal (1947) on armastatud ja auhinnatud rütmi- ja riimimeister. Eelmisel aastal ilmus temalt kaks luuleraamatut: laste nutimaailma kirjeldav „Hallooo!” (Tammerraamat), mis pälvis Eesti Kultuurkapitali aastapreemia lastekirjanduse kategoorias ning täiskasvanutele mõeldud kogumik „Teeleht” (Tammerraamat). Luulesõidul osaleb Tungal juba kolmandat korda.

Luulesõitu aitavad korraldada Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Kultuurkapital, Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, Tampere Maja ja Tuglase Selts.

Rohkem teavet: www.poetryride.com ja www.facebook.com/PoetryRide

Facebook-üritused:
11.09.2018 Luulesõit Eesti Lastekirjanduse Keskuses https://www.facebook.com/events/253566971960969/
12.09.2018 Luulesõit Tampere Majas https://www.facebook.com/events/1822184931228951/

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht