Euroopa teatrikogukonna tunnustus kahele Eesti algatusele!

22. novembril anti Brüsselis Eesti Etendusasutuste Liidule (EETEAL) üle Euroopa Etenduskunstide Tööandjate Liitude Liiga (Pearle*) kaks auhinda. Ühtekokku anti preemiaid välja viies kategoorias, millest Eesti kandideeris kahele. Heategevusprojekt „Aitan lapsi“ võitis publiku kasvatuse kategoorias ja projekt „Eesti teatristatistika“ teatrite andmekogumise kategoorias.

Heategevusprojekti „Aitan lapsi“ eesmärgiks on koguda taara tagastamisest saadud annetusi selleks, et korraldada vähekindlustatud lastele teatrikülastusi. Projektiga on liitunud Eesti Etendusasutuste Liidu kaudu 18 teatrit ja seda viiakse ellu koostöös heategevusfondiga Aitan lapsi. Heategevusprojekti patroon on Evelin Ilves. Taaraautomaatide kaudu tehtud annetused lähevad 100% ulatuses teatripiletite soetamiseks. Projekti sihtrühmale on teatrikülastused tasuta. Tänaseks on annetatud ligikaudu 95 500 eurot ning toimunud üle 15 000 teatrikülastuse.

Eesti teatristatistikat antakse välja alates 2004. aastast. Viimasesse, 2011. aasta kogumikku oli kaasatud 34 etendusasutust. Kaheksanda kogumikuni jõudnud teatristatistika väljaandja on Eesti Etendussutuste Liidu ja Eest Teatriliidu loodud Eesti Teatri Agentuur. Lisaks trükis avaldatud statistikakogumikele alustatab uuest aastast tööd ka internetipõhine statistikamootor.

1991. aastal loodud Pearle* on üle-euroopaline katusorganisatsioon, mille eesmärgiks on etenduskunstide arenguks soodsate tingimuste loomine, professionaalse teabe vahendamine, Euroopa ja liikmesriikide seadusandluse muutmine ja ühtlustamine, ettepanekute tegemine Euroopa Komisjonile ja teistele etenduskunstide arengut suunavatele institutsioonidele etc. Pearle* esindab oma 42 liikmesorganisatsiooni kaudu umbes 5000 etendusasutust Euroopas: teatreid, orkestreid, ooperimaju, tantsuagentuure, produktsioonikompaniisid, festivale jms. Eesti Etendusasutuste Liit kuulub organisatsiooni alates 1998. aastast.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht