Esmakordselt võitis Eesti Euroopa Design Management auhinna peavõidu

Kolm aastat kestnud uuendusprotsess Tallinna Transpordiameti kommunikatsiooni ja teenuse parandamiseks sai Euroopa Design Management’i peavõidu. Esmakordselt toodi tunnustatud auhinnavõit avaliku sektori kategoorias Eestile, Kunstiakadeemia graafilise disaini tudengitele.

Linna esindajate koostöö disaineritega sai alguse disainerite liidu projektist Tallinn For All, kus välismentorite juhendamisel alustasid Eesti Kunstiakadeemia disaini tudengid linna ühistranspordi kitsaskohtade kaardistamisega. Esialgsest Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini osakonna magistrantide Kristi Rummeli, Ronald Pihlapsoni, Norman Orro jt projektist kasvas välja tõsiseltvõetav muudatuste plaan Tallinna ühistranspordi kommunikatsiooniprintsiipide, visuaali ja kliendisuhete muutmiseks. Pea kolmeaastase töö esimesed viljad on põhjalik disainijuhtimise manuaal, piktogrammid, uued linna transpordikaardid, ootepaviljonide infostendid peatuste nimede ja ühistranspordi loetava skeemiga, uued sõiduplaanid jne. Disainialane koostöö jätkub, tudengid on loonud selleks oma disainibüroo.

«Kui need noored poleks oma lahendustega välja tulnud, oleks infograafika kujundus pikaks ajaks endiseks jäänudki. Keegi poleks ehk selle muutmise vajadust märganud,»  tähendas Transpordiameti projektijuhi Anu Leisner.

2012. aasta Euroopa Design Management auhinnad anti välja 15. novembril Paredese Kultuurikeskuses, Portugalis. Kokku anti välja kuus peaauhinda erineva suurusega firmade ja mittetulunduse ja avaliku sektori kategoorias ning esmakordselt ka parima plakati eest. Eriauhindu oli kolm, keskmise suurusega firmade kategoorias eriauhinna ehk äramärgitud töö väärilist ei leitud, see eest avaliku sektori ja mittetulunduskategoorias anti välja kaks peaauhinda.

Euroopa disaini mänedzmendi auhinda DME Award hakati regulaarselt välja andma 2007. aastal ja seda võib pidada üheks disainimaailma Oskariks. Selle aasta võitjad olid: Beiersdorf, Leborgne, Tyromotion, GMG, Design Silesia. Võitjate hulgas on olnud Virgin Atlantic, Festo, Zelmer, Trespa, Roca, Cifial, TemaHome, Larus, Lekué, Viteo jt. Auhinna kandidaatide hulgas on igal aastal ka Eesti firmasid. Eriauhinnaga on eelnevatel aastatel tihedast konkurentsist välja tulnud Aquator, Thulema, kohvik Supelsaksad ja Velvet Creative Allience. Disainerite liit on ka loonud ka kohaliku design management auhinna kategooria, mis liidetakse EAS Disainirakendaja auhinnaga. Auhind ei ole mõeldud ainult heale tootele või teenusele, vaid kogu firma strateegia, juhtimise ja maine loomise protsessile. 2011. aasta Euroopa auhinnagala toimus Tallinnas VI Disainiöö raames.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht