Esitletakse raamatut „Eriline Eri Klas“

Eri Klasi 75. sünnipäeval 7. juunil esitletakse kell 16 Estonia talveaias tema elulooraamatut „Eriline Eri Klas”. Raamatu autor Paavo Kangur on lisaks Eri Klasi isikliku elu loo jutustamisele kogunud tähelepanekuid ja ütlemisi Eri Klasi tuttavatelt, kolleegidele ja lähedastelt. Nagu üks eluloo raamat ikka, kulgeb seegi raamat ajaliselt varasemast hilisema poole ning neid etappe meenutavad lisaks juubilarile Heli Lääts, Peeter Saul, Eino Baskin, Kalju Terasmaa, Mai Murdmaa, Helgi Sallo, Aivar Mäe, Jüri Leiten, Ariel Klas, Erkki-Sven Tüür, Hans Mirka, Toomas Velmet, Arne Mikk, Jaan Talts jpt.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Raamatu tagakaanel loeme: „Dirigent Eri Klas on eriline fenomen Eesti kultuuriloos, kes koos Georg Otsa, Gustav Ernesaksa, Neeme Järvi ja Arvo Pärdiga kuulub Eesti muusikamaailma superviisikusse. Ta on olnud staar džässmuusikuna ja Eesti Raadio meeskvarteti lauljana. Ta on mängeldes ületanud lõhe kergemuusika ja klassika vahel, provintsi ja metropoli vahel, Eesti ja välis-Eesti vahel. Dirigent on side lava ja orkestri vahel, aga Eri Klas on ühendanud ka ajastuid ja kultuuriruume. Eesti kultuuri suursaadikuna on tema teod, nagu Rahvusooper Estonia lähetamine Stockholmi või Pariisi, jäänud tänaseni ületamatuks.” Raamatut, mille annab välja kirjastus Kunst, saab osta ka Eri Klasi juubelikontsertidel 8. juunil Palmse mõisas.
Armastatud dirigendi  juubelit tähistab ka Birgitta festival Dmitri Bertmani lavastatud galakontserdiga 16. ja 17. augustil, kus ooperiaariate ja -ansamblitega vahelduvad videolõigud Eri Klasi elust ja algatatud festivali kümnest aastast.  

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht