EMTA vilistlaste üldkogu: tuleme kokku, hoiame kokku!

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Tuleme kokku, hoiame kokku! Sellise hüüdlausega innustatakse Eesti muusika- ja teatriakadeemia lõpetanuid astuma vilistlaskogu liikmeks ja osalema neljapäeval, 17. märtsil kell 17 vilistlaste üldkogul EMTA kammersaalis.

Kolm kuud tagasi kogunes sealsamas poolsada vilistlast, et vilistlaskogu asutada. Miks (alles) nüüd? Põhjust võib otsida õppeasutuse lähenevast juubelist: 28. septembril 2019 möödub sada aastat Tallinna Kõrgema Muusikakooli avaaktusest. Sajandiga saavutatu lubab uhkust tunda ja vääriliselt tähistada. Juubeliaktusest võiks saada esimene, milleks ei pea rentima Estonia või mõnd muud kontserdisaali, sest praegu on veel mõeldav EMTA hoone II järk – peamiselt kontserdisaal ja tearitudengite black box – selleks ajaks valmis ehitada. Paraku venib tee EMTA kontserdisaalini juba paar aastakümmet, ikka üle kivide ja kändude. Kõrvaltvaatajal võibki tekkida ohtlik küsimus, et kui juba ligi sada aastat ilma hakkama saadud, ehk saab edaspidigi. Siin võiks vilistlased tõesti kokku hoida ja selgitada, olgu siis Toompeal või Hiiumaal, Narvas või Võrus – EMTA vilistlasi tegutseb innukalt igas Eestimaa nurgas –, miks kuival maal ujuma ei õpi.

Vilistlaskogu aktiiv on sel talvel mitu korda kokku tulnud, vilistlaste vabatahtlik ühendus asutatud, esialgne juhatuski valitud. Anne Erm, Heidi Pruuli, Andres Pung, Riina Roose, Riho Rõõmus, Elmo Tiisvald ja Jüri Trei on need seitse kanget. Järgmisel nädalal võiks liikumine juba suurema kõlapinna leida. Juhatus on lubanud välja pakkuda ka esialgse töökava, mille täiendamiseks on teretulnud head mõtted ja elluviimiseks hädavajalik laiem liikmeskond. Eeskätt tehatahtjad ongi oodatud, et tegutseda koos vilistlaskogu eesmärkide nimel. Põhikirjas on need sõnastatud nii: 1) EMTA tegevuse toetamine ja arendamisele kaasa aitamine, 2) EMTA vilistlaste ühendamine ja ühistegevuse korraldamine, 3) koostöö arendamine EMTAga hariduse, muusika ja kultuuri vallas, 4) koostöö Eesti muusika- ja teatriakadeemia kuratooriumiga.

TIINA MATTISEN, vilistlane aastast 1974

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht