Elektronmuusika kõlab Mustpeades!

Tiina Mattisen

Täna, 8. XII kell 19 astuvad Mustpeade majas lavale viiuldaja Kristina Kriit koos helilooja ja elektronmuusiku Malle Maltisega. Kontserdil esitatakse nüüdismuusikat hinnatud heliloojatelt nagu Steve Reich, Eugene Ysaÿe, Louis Andriessen ja Luciano Berio, aga ka Malle Maltise enda loomingut. Kontsert pakub kuulajale erakordse elamuse ja ühtlasi annab hea ülevaate kaasaegsemast muusikast. Kõlav paneb proovile nii sooloviiuldaja võimed kui ka uurib uudseid ja põnevaid elektronmuusika lahendusi.

Viiuldaja Kristina Kriit on lõpetanud EMTA magistrantuuri (2004, prof. Mari Tampere-Bezrodny) ning täiendanud end Igor Bezrodny, Hermann Krebbersi ja Keiko Wataya meistriklassis. Ta on õppinud veel Universität Mozarteumis Salzburgis ja osa võtnud mitmest rahvusvahelisest konkursist, millest olulisemaid on Heino Elleri nim. viiuldajate konkurss 1996. aastal (eripreemia), Henryk Wieniawski nim. viiuldajate konkurss 1997 ning kammermuusika konkurss „Music without Limits” 2010. aastal (IV koht, koos pianist Diana Liiviga). Kristina Kriit, hinnatud nüüdismuusika esitajana, on solisti ja kammermuusikuna esinenud pea kõikides Euroopa ja Skandinaavia maades. Ta on olnud kahel korral maineka Holland Music Sessionsi stipendiaat. Praegu on Kriit EMTA õppejõud ja doktorant (prof M. Tampere-Bezrodny) ja Estonia sümfooniaorkestri teine kontsertmeister.

Malle Maltis on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna muusikakooli plokkflöödi ja oboe erialal ning 2004. aastal Eesti muusikaakadeemia kompositsiooni erialal Eino Tambergi ja Toivo Tulevi juhendamisel. Maltis on täiendanud end Hollandis Utrechti konservatooriumis professor Henk Alkema juures (2003) ja õppinud 2005-06 Itaalias Giuseppe Tartini nimelises Trieste konservatooriumis muusika ja uue tehnoloogia erialal. 2007-2008 võttis ta osa Euroopa kompositsiooni ja muusikatehnoloogia kursustest Helsingis ja Barcelonas. Maltis on Eesti Heliloojate Liidu liige aastast 2004, tema loomingusse kuulub teoseid erinevatele kammeransamblitele, keelpilliorkestrile, sooloinstrumentidele, mitmed elektroonilised, elektroakustilised ja multimeedia teosed ning filmimuusika. 2010. aastal pälvis Maltise teos „Chameleon chant” viiulile ja live-elektroonikale peavõidu 3. Euroopa live-elektroonika teoste konkursil Austrias.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht