EK:Labori 2016. aasta finaali võitis “Kommentaarium”

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Eesti Kontserdi noorte produtsentide konkursi EK:Labor tänavuse võitjaks valis rahvusvaheline žürii eelkuulamisega kontsertetenduse “Kommentaarium”, mille eestvedajad on helilooja Marianna Liik ja produtsent Leika Leemets.
Võitjaid ootavad ees võimalused koostöös Eesti Kontserdiga projekte rahvusvaheliselt tutvustada ja osaleda välisfestivalide programmis.
Publikupreemia pälvis loomingulise kollektiivi CLOE audiovisuaalne kontsert “Koridor”. Kollektiivi CLOE kuuluvad heliloojad Einike Leppik ja Ove-Kuth Kadak ning videokunstnik Carl-Robert Kagge.
Noortegruppide aastase töö tulemusel valminud projekte hindas žürii koosseisus Kanuti Gildi SAALi juht Priit Raud, helilooja Timo Steiner ning Gilles Ledure, Brüsseli kunstide keskuse Flagey juht, kes oli ka 2016. aasta kestel EK:Labori osalejate mentor.
Tulemuste välja kuulutamisel tehtud kokkuvõttes hindas Gilles Ledure EK:Labori 2016. aasta finaali õnnestunuks ja kõrgetasemelisteks. “Nõuab suurt julgust, et tulla lavale selliste erinevaid kunstivorme ühendavate etendustega. Autorid ja esitajad tõestasid, et tegu on tugevate professionaalidega. Mul pole kahtlust, et teie ees on lahti kogu maailm.” Ledure mainis, et kavatseb ka ise jätkata osalenud noorte produtsentidega koostööd, Eestis ja Belgias.
29. novembril Kumu auditooriumis esietendunud ”Kommentaarium” paistis silma uuendusliku loomingulise kontaktiga kuulajate ja esitajate vahel.
Sündmusele eelnevatel nädalatel oli kõigil huvilistel võimalik internetis kuulata esitusele tulevat muusikat. Vastavalt projekti pealkirjale, oli soovijatel võimalik teoseid vabas vormis kommenteerida. Valik kommentaare põimiti kontsertetenduse osaks – esiettekandele tulnud kooriteoses, visuaalides ning vokaalimprovisatsiooni kaudu.
Kontserdil esinesid Laura Põldvere (improvisatsioon), Aare Tammesalu (tšello), EMTA löökpilliansambel Vambola Kriguli juhendamisel ja kammerkoor Collegium Musicale Endrik Üksvärava juhatusel. Valgusrežii ja lavastus pärinesid Kristjan Suitsult.
29. ja 30. novembril oli Estonia kontserdisaalis publiku ees loomingulise kollektiivi CLOE audiovisuaalne teos “Koridor”.
Video, valgus, koreograafia ja muusika on etenduses üksteisest lahutamatud osised, mille koosmõjul kutsume publikut ühist teekonda kogema,” iseloomustasid teost selle autorid. ”Kontserdi audiovisuaalne kujundikeel loob maailma, milles kohtuvad reaalsus ja illusioon. Pilt laguneb helideks ja helid valguvad ruumi.”
Esitasid Tamar Nugis (vokaal), Varvara Mikhaylova (flööt), Helena Tuuling (klarnet), Kalle Klein (saksofon), Mari Targo (viiul), Talvi Nurgamaa (vioola), Johanna Randvere (tšello), Tiit Joamets (löökpillid) ja Indrek Kornel (tants, koreograafia).
EK:Labor on Eesti Kontserdi mitmeaastane uue publiku, muusikaekspordi ja haridusprogramm, mille eesmärk on noorte muusikasündmuste korraldajate arendamine ja neile tegutsemisvõimaluste loomine. Konkureerivatele projektidele luuakse võimalusi koostööks rahvusvaheliselt tunnustatud professionaalidega ning osalemiseks välisfestivalidel.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht