„Ehe Eesti – Eesti ettevõttele eesti nimi 2022” ootab nimekandidaate

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Keeleamet koostöös Emakeele Seltsi, Eesti keelenõukogu ning Haridus- ja Teadusministeeriumiga kuulutasid 14. märtsil välja ettevõttenime võistluse „Ehe Eesti – Eesti ettevõttele eesti nimi 2022”.

Ettevõtmine sai alguse 2016. aastal ja toimub seitsmendat korda. Võistluse eesmärk on juhtida ettevõtjate ja avalikkuse tähelepanu avaliku ruumi võõrkeelestumisele ning väärtustada eestikeelseid äri-, ettevõtte- ja domeeninimesid.

Eesti Interneti Sihtasutuse turundusjuht Andres Tarto: „Sel kevadel ületas .ee aadresside ehk rahvusdomeenide koguarv 150 000 piiri, kusjuures aastane kasv oli peaaegu 9%. Üha enam peame tänavanimede asemel orienteeruma eri veebiaadresside vahel ning siin on rahvus­domeenil kindel roll, kuna .ee on eestimaalaste seas kindlasti kõige tuttavlikum domeeni­laiend. Hõlpsalt meeldejääv internetiaadress võiks olla võimalikult lühike, tabav ning ilusa eestikeelse kõlapildiga. Kuna konkursile on oodatud .ee domeenid, mis on registreeritud alates 14.03.21, seega on need pigem uued ettevõtted, siis on siin hea meelde tuletada, et soovitud .ee domeen tuleks registreerida võimalikult vahetult pärast ettevõtte registreerimist. Ka täpitähtedega domeene ei tasu üldse karta – neid on Eestis juba üle 4000!“

Üldsus saab väärt nimekandidaate esitada seitsmes kategoorias (teenindusettevõte, tootmisettevõte, aasta uustulnukas, vabaühendus, haridus- ja kultuuriasutus, õpilasfirma ning .ee internetiaadress ehk rahvusdomeeni nimi).

Kandidaatide esitamise tähtaeg on 15. september 2022 otselingil https://bit.ly/EheEesti2022. Võistluse tulemused tehakse teatavaks Emakeele Seltsi kodulehe www.emakeeleselts.ee kaudu oktoobri alguses ettevõtjate nädala jooksul.

  1. aasta võitjad kategooriate kaupa:

Rahvusdomeeninimi: ühetähejutud.ee. Ära märgiti stiilnesalk.ee, tekstitohter.ee, meemehed.ee

Õpilasfirma: Leivik. Ära märgiti Prühted

Aasta uustulnuk: Kõhuvabohu OÜ. Ära märgiti Rohupood OÜ, Kriksadull OÜ, Tekstitaip OÜ

Teenindusettevõte: Kaine Kärbes OÜ. Ära märgiti Tähemõrsja OÜ, Stiilne Salk OÜ, pagar-deli-resto Päris (Maitse sepad OÜ)

Tootmisettevõte: Ilmavald OÜ. Ära märgiti Traageldaja OÜ, Sokisahtel OÜ, Ühetähejutud OÜ

Haridus- ja kultuuriasutus: OÜ Mõttemaru. Ära märgiti Väike Päike Lasteklubi OÜ

Vabaühendus: võitjat välja ei kuulutatud. Ära märgiti Elav Elva (SA Elva Kultuur ja Sport)

Žüriisse kuuluvad Eesti Interneti Sihtasutuse, Eesti keelenõukogu, Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooni, Emakeele Seltsi, Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Keeleameti esindajad.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht