Eesti-võru sõnaraamat on valmis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Sõnaraamatu koostasid Mariko Faster, Urmas Kalla, Laivi Org, Sulev Iva ja Triin Iva. Kõik raamatusse läinud sõnad arutas läbi ka sõnaraamatu töörühm, kus oli keeletundjaid ja –huvilisi igast Võrumaa kihelkonnast.
Eesti-võru sõnaraamat on mõeldud ennekõike abiks eesti keelest võru keelde tõlkimisel – tõlkijatele, õpetajatele, võru keele õppijatele, keeletoimetajatele ja lihtsalt keelehuvilistele. Kindlasti leiab raamatust midagi uut ja huvitavat ka võru keele hea oskaja. Raamat on järg 2002. aastal ilmunud „Võru-eesti sõnaraamatule”.
Erinevalt eelmisest sõnaraamatust on siin aga sõnu palju rohkem – üle 20 000 sõnaartikli – ja need on esitatud eesti keelest lähtudes. Lisaks eesti sõnadele ja nende võru vastetele leiab sõnaraamatust hulgaliselt näitelauseid ja väljendeid, sõnade põhivormid, tabelid sõnatüüpide ja muu grammatilise infoga.
Sõnaraamatule on liidetud ka kohanimeloend 1200 nimega Võrumaalt, mujalt Eestist ja välismaalt.

Sõnaraamatu esimene esitlus oli 23. veebruaril Võru Instituudis. Sõnaraamatu järgmine esitlus toimub 12. märtsil 2015 Tartus, Tartu Ülikooli Lõuna-Eesti keele- ja kultuuriuuringute keskuses.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht