Eesti PEN tähistab asutamise 90. aastapäeva

PEN-klubi Segerlinis

Kolmapäeval, 7. märtsil kell 15.00 tähistab Eesti PEN Tallinnas kirjanike liidu saalis asutamise 90. aastapäeva. Aktusel kuulutatakse välja Eesti PENi esimene auliige ja esitletakse PENi naismanifesti.

1928. aastal asutatud organisatsoon kuulub asutamisest peale maailma suurima kirjanikke ühendava PEN Internationali koosseisu, mille tegevuse keskmes on rahvusvahelisel tasandil sõnavabaduse eest seismine ja kirjanduselu edendamine.
Kõik need 90 aastat on Eesti PEN tegutsenud järjepidevalt režiimivahetusest tingitud väikeste vaheaegadega niihästi kodumaa pinnal kui ka Rootsis ja Kanadas.

PENi liikmed on käinud missioonil Türgis, osa on võetud rahvusvahelistest kongressidest ja seminaridest, tihe koostöö käib Põhjamaade PEN-keskustega. Iseäranis tugevalt on seotud Eesti ja Soome PEN – mõlema asutamise juures mängis halli kardinali rolli kirjanik Aino Kallas, kes toona Londonis elades rahvusvahelistel kogunemistel sageli Eesti PENi esindas. Rahvusvahelisest haardest annab tunnistust asjaolu, et Eesti PENi praegune president Kätlin Kaldmaa tegutseb ühtlasi ka PEN Internationali välissekretärina.

„21. sajand on äärmuste aeg,“ ütleb Kätlin Kaldmaa. „Sõnavabadus ja informatsiooni vaba liikumine on ohus mitte ainult riikides, kus ei valitse demokraatia, vaid ka Euroopas ja Ameerika Ühendriikides. Ajakirjanike mõrvad Euroopas, libauudiste vabrikud Venemaal, paremäärmusluse vohamine – ei ole näha, et PENi töö otsa hakkaks saama.“

Eesti PEN kutsub kõiki huvilisi aktusele. Sissepääs vaba.

Avaldus 1928

Avaldus 1928

Aino Kallas

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht