Eesti Muusikanõukogu ootab taotlusi kahele muusikaprogrammile

Sirp

Eesti Muusikanõukogu kuulutab välja programmi “Muusikakonkursid ja noor muusik” 2012. aasta taotlusvooru. Taotluste esitamise tähtaeg on 20. jaanuar.

Programmist „Muusikakonkursid ja noor muusik“ toetatakse tegevusi ja kulutusi, mis on vajalikud otseselt konkursside ja kursuste elluviimiseks, sh projekti halduskulusid (kommunaal-, side-, transpordikulu, kulutused bürootarvetele ja projektijuhtimisega seotud töötasud), reklaami, honorare, stipendiume, töötasu ning sotsiaalmaksu, tulumaksu, töötuskindlustusmakse ja pensionikindlustuse maksete tasumist, žürii ja kursusejuhendajate majutuskulusid, projektiga otseselt seotud trükiste koostamise, toimetamise ja trükkimisega seotud kulusid; käibemaksu tasumist juhul, kui taotleja ei ole käibemaksukohustuslane; ruumide, pillide, heli- ja valgustehnika rendi ja üüriga seotud kulusid; autoritasude ja noodirendi tasumist ning konkursside auhinnafonde ja rahalisi preemiad.

Programmi “Muusikakonkursid ja noor muusik“ eesmärgid on loovuse ja loovisikute arendamine,  rahvuskultuurile ja  interpretatsiooni ning heliloomingu arenguks oluliste muusikakonkursside ja noorte muusikute erialalist taset tõstvate ürituste toimumine ja elanikkonna juurdepääsu tagamine neile kultuurisündmustele.

Samuti on sel aastal taas võimalik taotleda toetusi programmist  “Muusikatrükised”. Taotluste esitamise tähtaeg on 20. märts.

Programmist “Muusiktrükised” toetatakse tegevusi ja kulutusi, mis on vajalikud otseselt trükise ilmumiseks, sh kulutusi toimetamisele, tehnilisele toimetamisele, küljendamisele, noodigraafikale, kujundusele, tõlkimisele ning  nendelt makstavate seaduses ettenähtud maksude tasumist; trüki- ja köitekulusid; kulusid paberile, kaanematerjalidele ning käibemaksu tasumist juhul, kui taotleja ei ole käibemaksukohustuslane.

Programmi “Muusikatrükised ” eesmärgiks on rahvuskultuuriliselt oluliste heliteoste ja muusikaalaste tekstide talletamine ning nende kättesaadavuse tagamine. Samuti muusikavaldkonnale oluliste teatmeteoste, kultuuriuurimuste, monograafiate jms ilmumise tagamine ning eesti muusika ja muusikute tutvustamine.

Aastatel 2000-2006 jagas Muusikanõukogu toetusi programmist “Süvamuusika ja muusikaalaste trükiste väljaandmine”. 2009. aastast seoses võimaluste puudumisega programmi ei avatud.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht